چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در قالب یک کتاب منتشر شد . جلساتی که ساواک را به رهبر انقلاب حساس کرد / سخنان رهبری که بعد از۴۰سال منتشر شد

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
در قالب یک کتاب منتشر شد . جلساتی که ساواک را به رهبر انقلاب حساس کرد / سخنان رهبری که بعد از۴۰سال منتشر شد

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم سلسله جلسات استاد سید علی حسینی خامنه‌ای مربوط به رمضان سال ۱۳۵۳ است که پس از ۴۰ سال توسط موسسه صهبای جهادی منتشر شده است

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم سلسله جلسات استاد سید علی حسینی خامنه‌ای مربوط به رمضان سال ۱۳۵۳ است که پس از ۴۰ سال منتشر شده است.

سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی مشهد مقام معظم رهبری ۲۸ روز از ماه مبارک رمضان را هر روز پس از نماز ظهر و عصر در مسجد جلساتی برگزار می‌کردند و با حرارت عجیبی برای مردم سلسله مباحثی را مطرح می‌کردند. البته با این عنوان که «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» همه بحث‌های این جلسات برخواسته از قرآن بود. به این شکل که ایشان تمام مباحث قرآنی که یک مسلمان باید داشته باشد، اعم از توحید، ایمان، نبوت، امامت، ولایت و … همه را در قالبی نو ارائه می‌کردند. قالبی که در آن زمان و هم‌اکنون بدیع است.

تفاوت اصلی این است که این سخنان در یک بستر پویا و نو در قالب اجتماع مطرح شده و این موضوعات کاملاً کاربردی هستند. در این سلسله جلسات حضرت آقا برگه‌های کپی شده‌ای به مردم می‌دادن و کلاس درس را برپا می‌کردند.

جلسات از ۱۰ یا ۲۰ نفر آغاز شده و به مرور زمان با توسعه مسجد به هزار نفر رسید. به این واسطه ساواک مقام معظم رهبری را برای ششمین بار دستگیر می‌کنند و در ادامه سال ۱۳۵۴ خلاصه درسها در قالب برگه‌های کپی شده به اسم طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن چاپ می‌شود و در ادامه این کتاب مدام تجدید چاپ شد. اما هیچ وقت این صحبت‌ها به صورت جامع منتشر نمی‌شود ولی امروز که ۴۰ سال از آن سخنان گذشته است و حضرت آقا طبق آنچه در اشاره کتاب آمده بارها در سخنان خود مباحث را به موضوعات سال ۵۳ ارجاع می‌دهد و می‌فرمایند حیف است این مطالب در دسترس عموم قرار نگیرد؛ اما امروز پس از سالها این اتفاق افتاده و کتاب منتشر شده است.

کتاب حاضر برای اولین بار امروز در نمایشگاه کتاب با حدود ۶۷۰ صفحه منتشر شده است. نکته جالب این کتاب بخشی از آن است که مربوط به صوت می‌شود. این بخش برای تبادل به ذهن مخاطب با کاغذ زردرنگ و بقیه صفحات سفید هستند. انتهای کتاب هم چند نوع فهرست موضوعی، آیات و روایتی که رهبر انقلاب از آنها استفاده کرده‌اند درج شده است.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۰
کد خبر : 14050
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »