یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی کار:

در حل و فصل مسایل کارگری به روز هستیم/مته به خشخاش نگذارید، اجازه دهید عباسی وزارت کار را سامان دهد

danesheroz اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
در حل و فصل مسایل کارگری به روز هستیم/مته به خشخاش نگذارید، اجازه دهید عباسی وزارت کار را سامان دهد

رییس جمهور در مراسم دفاع از وزیر پیشنهادی کار با اشاره به اینکه او فرد شناخته شده ای است، اظهارکرد: زیاد مته به خشاش نگذارید و اجازه دهید عباسی به وضعیت این وزارت خانه سامان دهد

محمود احمدی‌نژاد امروز در مراسم دفاع از وزیر پیشنهادی‌اش برای تصدی سمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت استاد مطهری، گفت: مطهری استاد اندیشه و اخلاق بوده‌اند و از این رو باید این هفته را که هفته معلم نام گرفته است، به تمام معلمان صمیمانه تبریک گفت.

احمدی نژاد با اشاره به بررسی صلاحیت عباسی به عنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: امروز به همت شما این وزارتخانه سامان بیشتری پیدا خواهد کرد، زیرا وزارتخانه‌ای مهم و کلیدی است.

رییس جمهور با اشاره به ادغام برخی وزارتخانه‌ها و تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: این وزارتخانه با ادغام سه وزارتخانه ایجاد شد که هر سه جزء اصول و برنامه های ثابت جمهوری اسلامی ایران و همه نهادها و دستگاه های دست اندرکار خدمت به مردم است.

رییس قوه مجریه خاطرنشان کرد: صیانت از کار و کارگر، تنظیم روابط کارگر و کارفرما، یک امر پایه برای پیشرفت کشور و سرمایه گذاری و رشد و بالندگی اقتصادی است.

احمدی نژاد یادآور شد: در سال های اخیر فعالیت های بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است و فضای کارگری و کارفرمایی به سمت همگرایی، همدلی و همکاری برای ساختن و پیشرفت تبدیل شده است.

وی ادامه داد: تقریبا کشمکش های طولانی یا تعطیل یا به صفر نزدیک شد. در شورای عالی کار یک همدلی بسیار خوبی برقرار است که به اتفاق هم برای افزایش حقوق سالانه و موضوعات مختلف مربوط به محیط کار و کارگری تصمیم می گیرند.

رییس قوه مجریه تصریح کرد: در حل اختلافات، دعواها و مسایل کارگری اقدامات بسیاری انجام شده است و خوشبختانه می توان گفت امروز تقریبا در حل و فصل مسایل کارگری به روز هستیم.

احمدی‌نژاد، حمایت از بخش تعاون را از دیگر فعالیت‌های وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: در قانون اساسی نقش تعاون به عنوان یک بخش ویژه در توزیع منابع، توزیع ثروت و کارکردهای اقتصاد پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه “پیش از این، این وزارتخانه به تنهایی مسئول رسیدگی به این همه مسائل گسترده بود”، گفت: تعداد تعاونی‌ها و اعضای آن در طول سال‌های اخیر به دو برابر افزایش یافته و سهم تعاون در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران نیز به همین ترتیب رشد داشته است، اما هنوز تا ۲۵ درصد پیش‌بینی شده در سیاست‌های کلان ابلاغی مقام معظم رهبری فاصله زیادی داریم.

رییس‌جمهور ماموریت سوم این وزارتخانه را رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: بالاخره سیاست‌ها از گذشته‌های دور، تبعاتی دارد و تا رسیدن به نقطه عدالت و تاثیرگذار و رفع فقر و محرومیت راه زیادی در پیش است. رفاه اجتماعی مسئول پر کردن خلاءهای اجتماعی ناشی از تحولات اقتصادی و برنامه‌های اقتصادی است که پی در پی در کشور اجرا می‌شود.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: این مسائل امر مهمی است و نهادهای حمایتی باید پشتیبانی لازم از اقشار ضعیف را در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه “بخش مهمی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها به عهده وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است”، اظهار کرد: این وزارتخانه، وزارتخانه‌ای است که بار سنگین و مسئولیت‌های متنوعی دارد و تقریبا از تمام کشور به این وزارتخانه در حال خدمت‌رسانی هستند.

رییس‌جمهور یادآور شد: امروز آقای عباسی که برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس آمده است تا مسئولیت این وزارتخانه را به عهده بگیرد، فردی است که او را می‌شناسید و دو دوره نماینده مجلس بوده و در کنار شما و همراه شما در کمیسیون‌های مختلف، مسئولیتی را برعهده داشته است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه “عباسی دارای سابقه خوبی است”، اظهار کرد: امروز این وزارتخانه سرپاست و بخش‌های گوناگون آن مشغول ارائه خدمات به مردم هستند و نقصی در کار وزارتخانه ایجاد نشده است.

وی با اشاره به صلاحیت عباسی به عنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، خطاب به نمایندگان مجلس اظهار کرد: امروز به همت شما این وزارتخانه سامان بیشتری پیدا خواهد کرد، زیرا وزارتخانه‌ای مهم و کلیدی است.

رییس‌جمهور با دفاع از وزیر پیشنهادی خود، در بخش دیگری از صحبتهایش ابراز امیدواری کرد که عباسی با رای بالایی بتواند در جلسه هیات دولت شرکت کند و نزدیک به چهار ماهی که از عمر دولت باقی است، بتواند خدمات بالاتری ارائه دهد.

احمدی‌نژاد افزود: ما با یک برنامه از پیش تعیین‌ شده عازم سفر هستیم و در نتیجه عذر می‌خواهم و امیدوارم از همین حد از سخنان کفایت کند.

وی در پایان خطاب به نمایندگان افزود: خیلی مته به خشخاش نگذارید؛ آقای عباسی فرد شناخته شده‌ای است و کارها هم معلوم است؛ امیدوارم ایشان بیاید و به انجام کارها رسیدگی کند.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۴:۴۸
کد خبر : 14872
بازدیدها: 251

پاسخی بگذارید »