یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در اولین جلسه مجمع تشخیص چه گذشت؟

danesheroz فروردین ۱۷, ۱۳۹۲ ۰

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین جلسه این نهاد در سال جدید بر لزوم پرهیز از تحلیل‌های شعاری و تفسیرهای باندی و سیاسی از سخنان رهبری تأکید کرد

نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۹۲، صبح امروز شنبه با حضور اکثریت اعضاء تشکیل و بررسی و تدوین سیاست‌های کلی حوزه سلامت پیگیری و بندهای دیگری از آن تصویب شد.

در ابتدای این جلسه، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی با تبریک آغاز سال جدید به اعضای مجمع و مردم، ابراز امیدواری کرد که سال جاری بهتر از سال گذشته در ابعاد داخلی و خارجی برای مردم ایران باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» گفت: مقام معظم رهبری بر دو موضوع بسیار مهم و اساسی کشور تأکید کردند.

هاشمی رفسنجانی افزود: ایشان در هر دو موضوع سیاسی و اقتصادی تعبیر حماسه به کار بردند که نشان می‌دهد انتظاری بیش از حدّ معمول دارند و باید همه مسئولان، دستگاه‌ها و نهادها، برای تحقق و تبیین این دو موضوع، تلاش و برنامه‌ریزی بهتری انجام دهند.

وی با اعلام آمادگی اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان مشاوران عالی رهبری برای کمک به تحقق عملی شعار امسال تصریح کرد: باید در آغاز سال، برنامه‌ریزی و کار سریعی انجام شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از اعضای کمیسیون مشترک این مجمع خواست با هماهنگی دفتر رهبر معظم انقلاب، موضوعات مدنظر رهبری در خصوص شعار سال را مشخص و پیش‌نویس سیاست‌های کلی در این مورد را به مجمع آورند تا اعضا در جلسات مجمع نظرات مشورتی خود را برای تحقق این شعار در قالب سیاست‌های کلی ارائه دهند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه بر لزوم پرهیز از تحلیل‌های شعاری و تفسیرهای باندی و سیاسی از سخنان و تأکیدات رهبر انقلاب در روزهای آغازین سال جدید تأکید کرد.

وی همچنین خواستار توجه همه دستگاه‌ها بر ضرورت برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی به‌منظور تحقق عملی نظرات مقام معظم رهبری شد.

شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۹
کد خبر : 10918
بازدیدها: 196

پاسخی بگذارید »