شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری خبر داد:

دریافت بیش از۳۰ میلیون نامه در سفرهای استانی دولت/تهیه ۶جلد کتاب از ابراز احساسات مردم به رییس‌جمهور

danesheroz دی ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری با اشاره به این که طی سفرهای استانی رییس جمهوری در دولت نهم و دهم، ۳۰ میلیون نامه دریافت کرده ایم، گفت: با ایجاد سامانه سامد به منظور تسهیل در برقراری ارتباط میان مردم و رییس جمهوری، مردم طی ۲۴ ساعت با دولت در ارتباط هستند

محمد هاشم غرقی ظهر روز سه شنبه در حاشیه همایش سراسری مدیران کل و دفاتر مدیریت عملکرد وزارت خانه ها و معاونت های مستقل ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به نخستین سفر استانی رییس جمهوری به بیرجند گفت: در این سفر حدود ۳۰ هزار نامه از مردم دریافت کرده ایم.

وی با بیان اینکه رییس جمهوری تاکید ویژه ای در برقراری ارتباط بین دولت و مردم داشت ، افزود: به همین منظور تلاش کرده ایم تا با ایجاد سامانه سامد موانع و مشکلات موجود در ارتباطات بین مردم و رییس جمهوری را از میان برداریم.

غرقی همچنین با اشاره به یکی از سفرهای استانی رییس جمهوری به استان خوزستان گفت: در این سفر یک میلیون نامه از سوی مردم دریافت کردیم.

رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری تصریح کرد: این نامه ها در باره موضوعاتی از جمله درخواست، شکایات، پیشنهادات، انتقادات، گزارشات و ابراز احساسات بود.

وی همچنین ادامه داد: در این نامه ها با ادبیات خاصی که نشان از اعتماد به دولت بود مواردی ذکر می شد.

غرقی با اشاره به حجم زیاد نامه ها و تمایل مردم برای ارتباط با دولت خاطر نشان کرد: سامانه الکترونیکی مردم و دولت (سامد) برای تسهیل ارتباط مردمی با رییس جمهوری طراحی شد که با ایجاد آن توانسته ایم یک شبکه مردمی راه اندازی کنیم.

رییس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری در ادامه در خصوص راه های ارتباط مردم با رییس جمهوری در این سامانه گفت: مردم با تماس با شماره تلفن ۱۱۱ ، از طریق سیستم الکترونیکی این سامانه و همچنین از راه پیامک می توانند ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: به رغم این شرایط، برای برقراری ارتباط میان مردم و دولت، رییس جمهوری در جلسات هیات دولت تاکید کرد تا پایگاهی برای برقراری ارتباط میان مردم و دولت ایجاد شود.

رییس مرکز ارتباطات مردم ریاست جمهوری با اشاره به دوره چهارم سفر استانی رییس جمهوری گفت: توانسته ایم تاکنون ۲۷ ستاد در هر مرکز استان دایر کنیم و بر اساس آن، مردم خواسته های خود را با مراجعه به این ستاد در سامانه سامد ثبت می کنند و با در اختیار گذاشتن یک کد رهگیری از پیگیری درخواستهای خود مطلع می شوند.

غرقی با بیان اینکه این ارتباط مردمی در نوع خود بی نظیر است، گفت: این رویکرد بی تردید یک الگوی ایرانی- اسلامی در ایجاد ارتباط مردم با دولت به شمار می رود. همچنانکه این سامانه تنها محدود به داخل کشور نیست و هر کسی از هر جای دنیا که بخواهد می تواند از طریق این سامانه با رییس جمهوری ارتباط برقرار کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برای توسعه این سامانه در نظر داریم آن را در فرمانداری ها و مکان های عمومی نصب کنیم تا مردم راحت تر بتوانند با رییس جمهوری ارتباط برقرار کنند.

رییس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری گفت: در نظر داریم با ایجاد یک پرتابل مردمی، همه راه های تسهیل ارتباط با رییس جمهوری را در یک مرکز بگنجانیم تا با ایجاد آن، دیگر مانعی برای ارتباط مردم با دولت ایجاد نشود.

غرقی اظهار داشت: به همین منظور قرار است در طی روزهای آینده نشستی را با مدیران حوزه ارتباطات مردمی در استاندار یها برگزار کنیم.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر نحوه ارتباط مردم با سامانه سامد از طریق تلفن به گونه ای است که افراد تحصیل کرده در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متخصص در علوم انسانی و اجتماعی پاسخگوی مردم هستند.

 

رییس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به اینکه بیشتر نامه هایی که مردم به رییس جمهوری می نوشتند در خصوص مسکن، درمان و آموزش پزشکی، وام، مساعدت مالی و اشتغال بود، اظهار کرد: رییس جمهوری نیز به همین منظور، با توجه به نامه هایی که در سفرهای استانی از سوی مردم دریافت می کرد برنامه های مدونی را برای حل مشکلات مردم در این موارد اتخاذ کرد که از جمله آنها بحث مسکن مهر بود.

غرقی اضافه کرد: همچنین در بحث بهداشت و درمان ، بیمه ایرانیان برای افرادی که تحت پوشش بیمه نبودند در نظر گرفته شد و حتی برای آن دسته از کسانی که بیمه ای ندارند بیمه در نظر گرفته شد.

 

رییس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری با اشاره به نامه های مردم به رییس جمهوری در سفرهای استانی اظهار کرد: در برخی از نامه هایی که دریافت کردیم، ابراز احساسات به رییس جمهوری وجود داشت که بر همین اساس ۶ جلد کتاب در این زمینه منتشر شد.

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۵
کد خبر : 2431
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »