شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

داروهای چینی و تقلبی در داروخانه ها:

درمان سرماخوردگی به قیمت قطع عضو

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
درمان سرماخوردگی به قیمت قطع عضو

دانش روز: فردی که به خاطر یک سرما خوردگی عادی به کلینیک مراجعه کرده بود بعد از تزریق آمپول پروکسیکام دچار عفونت شدید شده و هم اکنون در آستانه قطع عضو و حتی مرگ قرار دارد

به گزارش دانش روز،  چندی است که شایعاتی مبنی بر چینی یا تقلبی بودن داروها و آمپول های تزریقی در جامعه دهان به دهان پخش شده و حتی خبر مرگ یک نفر بواسطه تزریق پنی سیلین چینی منتشر شد. مسئولین ذی ربط نیز بارها با حضور در رسانه های جمعی، چنین شایعاتی را تکذیب کرده اند.

به ویژه در هفته های اخیر پیامک تقلبی بودن پنی سلین که به پنی سلین های چینی شهرت داشت؛ موجی از نگرانی را در کشور ایجاد کرد. با برخورد قاطع مسئولین و خبر دستگیری فردی که این شایعه را ایجاد کرده بود، تا حدودی موج های ناشی از این جریان را فروکاست.

روز گذشته خبری تامل برانگیز به هیئت تحریریه آناج رسید؛ فردی با تزریق آمپول پیروکسی کام دچار عفونت شدید شده و در آستانه قطع عضو می باشد. !

این فرد که از اهالی یکی از روستاهای اطراف تبریز است، بر اثر سرماخوردگی و مراجعه به یکی از کلنیک های سطح شهر تبریز، پس از تزریق آمپول پیروکسی کام دچار عفونت شدیدی شد که پس از گذشت سه روز با بستری شدن در یکی از بیمارستان های تبریز نه تنها بهبود نیافت بلکه با با مشکلی دیگر به نام قطع عضو مواجه گردید. در حال حاضر قسمت های زیادی از گوش ران این بیمار که از بین رفته بود بعد از ۴ ساعت عمل جراحی از بدنش جدا شده است.

نمونه ای از آمپول تزریق شده!

فرزند این فرد که دوست نداشت نامش فاش شود به خبرنگار آناج گفت: پرستاران و پزشک معالج در مورد بیماری پدرمان، چیزی به ما نمی گویند و همین مسئله بیشتر ما را نگران کرده است. آخرین برگه ی آزمایش پدر ما نشان می دهد که وی قند خون یا بیماری خاص دیگری ندارد، منتها دکترش به من گفته که پایی که آمپول تزریق شده را باید قطع کنیم تا جلوی گسترش عفونت را در بدن پدرتان بگیریم. چون اگر به قلبش برسد می میرد.

وی ادامه داد: پدرم حتی سیگار هم نمی کشید و در تمام این ۷۰ سال مشغول کشاورزی بوده  است. حالا ما نمی دانیم چرا باید یک سرماخوردگی معمولی پدر ما را به این وضعیت بکشاند؟

پس از شنیدن این موضوع بر آن شدیم که از مسئولین و پرستاران بیمارستان در مورد این فرد، اطلاعاتی کسب کنیم که متاسفانه همانگونه که فرزندشان گفت، جواب خاصی نگرفتیم.

آنچه در این میان حساسیت قضیه را افزایش می دهد، سکوتی است که مسئولین بیمارستان و آزمایشگاه در برابر این قضیه داشته اند. تا کنون جواب قطعی به خانواده این بیمار در مورد علت عفونت ناگهانی در بدن سالم این پیر مرد نداده اند و تنها در میان حرف های جسته و گریخته پرستاران خبری از تقلبی بودن یا تاریخ گذشته بودن دارو شنیده اند.

هنوز هم معمای داروهای چینی و تقلبی به قوت خود باقی است و مسئولان وزارتخانه محترم بهداشت این مسئله را تکذیب کرده و همچنان مدعی نظارت بر داروهای موجود در داروخانه هستند.

منبع:دانا

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۳
کد خبر : 69629
بازدیدها: 367

پاسخی بگذارید »