دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درمان خانگی برای خانم‌ های وسواسی

danesheroz1 فروردین ۹, ۱۳۹۳ ۰
درمان خانگی برای خانم‌ های وسواسی

دانش روز: تمیز بودن بیش از حد و شستشوی مداوم دست‌ ها می‌تواند خطری جدی برای سلامتی ایجاد کند هر چند که راه‌حل‌های درمانی ساده اما مؤثری برای رفع این مشکل وجود دارد

به گزارش دانش روز، دانشمندان هشدار می‌دهند خانم‌هایی که به ویژه وسواسی هستند و عادت به شستشوی فراوان دست خود با آب دارند و یا برای اغلب کارها از آب استفاده می‌کنند در خطر ابتلا به “خشکی پوست دست‌ها” و برعکس “نرمی ناخن‌هایشان” قرار دارند.
گفتنی است، بر اساس تحقیقات صورت گرفته قرار گرفتن در معرض رطوبت و آب فراوان سبب از دست دادن رطوبت داخلی پوست و خشک شدن سطح خارجی آن می‌شود این موضوع در دراز مدت سبب از بین رفتن استحکام و مقاومت ناخن‌های دست نیز می‌گردد.
پزشکان توصیه می‌کنند افراد در هنگام “شستشوی البسه” و یا ظروف از دستکش استفاده نمایند و بعد از هر بار شستشوی دست با آب، دست‌ها را با کرم‌های مرطوب کننده چرب نمایند، این دسته از افراد حتی می‌توانند از چرب کننده‌های طبیعی مانند “کرم زیتون” و بادام استفاده نمایند.
برای ساخت این کرم طبیعی افراد می‌توانند روغن زیتون، کنجد، کرچک و بادام تلخ را با یکدیگر مخلوط نموده، اجازه دهند کرم روی دست به مدت حداقل یک ساعت باقی بماند تا جذب پوست شود.
به نقل از باشگاه خبرنگاران با مداومت در این کار به تدریج ناخن‌ها سفت و پوست دست جوانی و طراوت خود را بدست می‌آورد.
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۴
کد خبر : 102302
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »