پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درد تبعیض مسئولان از درد و رنج زلزله درد آورتر است

danesheroz1 آذر ۸, ۱۳۹۲ ۰
درد تبعیض مسئولان از درد و رنج زلزله درد آورتر است

دانش روز: امروز ششمین روز است که مردم شهرستان گیلانغرب ، قصرشرین و سرپل ذهاب از پیچ و تاب زمین ، به تاب آمده اند و خانه و کاشانه خود را به امان خدا رها کرده و در دل پارکها و خیابانها برای نجات جان خویش از از دست اژدهای زلزله ، در زیر آلونکهای ساخته شده با نایلون و بعضا چادر مسافرتی در هوای سرد و طاقت فرسا به سر میبرند

به گزارش دانش روز،  در خبرها گاها شنیدم که در فلان کشور زلزله آمده است صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با پخش آهنگ های مصیبت به همراه مراکز جمع آوری کمک های انسان دوستان از هلال احمر گرفته تا کمیته امداد حضرت امام و غیره بسیج میشوند با برانگیختن ترحم مردم ،سعی در جمع آوری وسیله ای برای زلزله زده گان فلان کشور را دارند.

اما ۶ روز است  مردم خوش شانس گیلانغرب ، قصرشیرین و سرپل ذهاب ، چرا خوش شانس؟ برای اینکه در همان تکان اول در زیر هزاران خروار آهن و آجر و آوار مدفون نشدند. با زلزله های شدید و ضعیف از ۲ ریشتری تا ۵٫۷ ریشتری دست و پنجه نرم میکنند و شب را در در سرما و سختی به صبح میرسانند.

گویی مردم این شهرستانهای دلاور خیز و رزمنده دوران دفاع مقدس به اندازه فلان کشور افریقایی برای مسولان محترم و خصوصا صدا و سیما ارزش ندارند. گویی مسولان محترم منتظرند زلزله همه مردم را زیر خروارها خاک و آوار مدفون کند آن موقع اقدام کنند.

گویی ارزش مردمانی در برهه های حساس جان خویش را فدای ایران و اسلام کرده اند به اندازه چند تخته چادر ارزش ندارد.

سکوت خبر ی صدا و سیما در حالی که غرب کشور آماج حملات زمین قرار گرفته است و تا کنون بیش از ۶۰۰ و بلکه بیشتر مورد زلزله در آن ثبت شده است تمامی ندارد.

آقایان مسول که به واسطه همین مردم مسئولید!!

از خواب زمستانی بیدار شوید و خود را بخواب نزنید مردم این شهرستانها از سرما و کمبود چادر در رنج هستند.یا با قاطعیت بگویی از پس این زلزله ها دیگر زلزله مهیبی رخ نخواهد داد یا به مردم کمک کنید.

در اخبار خوانده ایم که به مردم غذای گرم داده اید ، اعلام میداریم هیچگونه غذای گرم که سهل است غذای سرد هم به مردم داده نشده است.

اگر چند تخته چادر هم در بین مردم توزیع شده است به کسانی رسیده که یا در امورات شهر مدخل هستند یا از پارتی لازم برخوردارند. اگر باور ندارید سری به درب خانه های آین زا ما بهتران بزنید ….بعد هم سری به خیابان رزمندگان روبروی نانوایی حشمتی، سری به فرهنگیان کوچه ….بزنید و زنان بدبخت و یتیم دار بچاره ای را ببنید که روی آسفالت با آتش ، شب را به صبح میرسانند. به وحدانیت خدا قسم در مصاحبه ای که با چند تن از همشهرسان داشتیم و تلفن هایی که به بنده شده است همگی یکصدا میکفتند:

درد تبعیض مسولان از درد و رنج زلزله دردآور تر است.

وای بر ما در کجای تاریخ  قرار گرفته ایم که درد دردمندان را نمیبینم و فریادشان را نمیشنویم. به فکر خانواده خویش هستیم و دیگران را فراموش کرده ایم.

به قلم علیرضا گودرزی(وب سایت اندیشه قصرشرین)

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۸
کد خبر : 76875
بازدیدها: 280

پاسخی بگذارید »