یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درخواست ۷۰۰ هزار کنکوری برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

danesheroz1 تیر ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
درخواست ۷۰۰ هزار کنکوری برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش در هفتمین همایش سالانه همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در مدرسه دارالشفای قم گفت: امروز هیچ فاصله ای میان حوزه های علمیه و آموزش و پرورش وجود ندارد.

به گزارش دانش روز، دکتر حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه قطعا همه تحولات در همه عرصه ها در نظام آموزش و پرورش شکل خواهد گرفت: تربیت نیروی انسانی مومن، معتقد و متعهد می تواند رشد و تعالی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی را به دنبال داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی در سالهای اخیر را به دلیل تربیت و پرورش نیروی انسانی کارآمد در دوران پس از انقلاب دانست و گفت: تا زمانی که عملا به این نقطه که آموزش و پرورش مهمترین رکن توسعه پایدار در همه زمینه هاست نرسیم، نمی توانیم به اهداف متعالی دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه قرار نهادن سنگ بنا در نظام آموزش و پرورش شاید تا یک دهه آینده شاهد نتایج آن باشیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی از نقشه جامع برخوردار شده است و این یک امر بسیار با اهمیت و موثری است.

حاجی بابایی همچنین بر نقش و جایگاه تعلیم و تربیت در دوران ابتدایی تاکید کرد و گفت: ما باید در کشور به دنبال تغییر در نگاه افراد باشیم و این یعنی هر مسوولی باید بداند برای تاثیرگذاری در هر عرصه ای، باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند.

وی با اشاره به راه اندازی دانشگاه فرهنگیان و ایجاد ۶۴ پردیس در سراسر کشور، تصریح کرد: از یک میلیون دانش آموز شرکت کننده در کنکور بیش از ۷۰۰ هزار نفر خواستار حضور در دانشگاه فرهنگیان بودند که از میان ۵۰ هزار نفر در مرحله اول پذیرفته شده و در نهایت ۲۵ هزار نفر گزینش شده اند و این مساله باعث شده تا افراد ارزشی با سطح بالایی از علم و اخلاق و اعتقاد در این دانشگاه حضور یافته و معلمان ارزشمند تربیت شوند.

وزیر آموزش پرورش با بیان اینکه در سالهای اخیر برنامه ریزی های بسیاری برای تربیت نیروی انسانی و معلمان پرورش یافته در تراز جمهوری اسلامی به ویژه رتبه بندی معلمان انجام گرفته است، اظهار داشت: اگر به جایگاه معلمان در کشور کوچکترین خدشه ای وارد شود، این آسیب در سراسر جامعه خود را نشان می دهد.

وی همچنین بزرگترین افتخار برای نظام تحول بنیادین در آموزش و پرورش را شکل گرفتن بر اساس آموزه های قرآنی و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست و گفت: بیش از ۵۰۰۰ نفر از مربیان قرآنی با گزینش حضوری در نظام آموزش و پرورش کشور جذب شده اند و این کار در کنار صدها فعالیتی است که در جهت رسیدن به این اهداف مقدس و متعالی در سالهای اخیر انجام گرفته است.

حاجی بابایی با اشاره به تاثیرگذاری فرزندان بر والدین خود، خاطرنشان کرد: امروز جوانان و نوجوانان ایران اسلامی تشنه درک و دریافت معارف ناب اسلامی اند، اما مسئولان امر آنچنان که باید و شاید غذای فکری و فرهنگی این قشر عظیم و آینده ساز را فراهم نمی آورند و همین معضل سبب می شود تا دشمنان، شبکه های مخرب ماهواره ای و اینترنتی را هرچه بیشتر گسترش دهند.

وی در پایان با بیان اینکه امروز تحول عظیمی در محتوای کتب درسی در حال شکل گیری است، خواستار حضور هرچه بیشتر و جدی تر حوزه های علمیه در عرصه تعلیم و تربیت کشور شد و گفت: مسئولین آموزش و پرورش و حوزه های علمیه باید همه توان خود را در صف بکار بگیرند نه در ستاد و باید با همه ظرفیت ها در میان دانش آموزان به ویژه در دوران ابتدایی حضور داشته باشند.

منبع:پانا

پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۸
کد خبر : 34580
بازدیدها: 301

پاسخی بگذارید »