چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

درخشش دانش آموزان کرجی در مسابقات عکس از پدیده فیزیکی در کشور

danesheroz1 دی ۱, ۱۳۹۲ ۰
درخشش دانش آموزان کرجی در مسابقات عکس از پدیده فیزیکی در کشور

دانش روز: کارشناس انجمن فیزیک در پژوهش سرای دانش آموزی معلم ناحیه ۱ کرج گفت: مسابقه ی عکس از یک پدیده ی فیزیکی در استان البرز برگزار شد.

به گزارش دانش روز، صالحه تقوایی در گفتگو با خبرنگار دانش روز افزود: در پی مسابقه ی عکس از یک پدیده ی فیزیکی  استانی که نتایج آن در خرداد ماه سال جاری اعلام شد تمام عکس های برگزیده را که حدود ۲۰ قطعه می شد برای مسابقه ی ملی دانشگاه امیر کبیر ارسال شد و به دلیل بالا بودن آمار عکسهای ارسالی و نیز بالا بودن کیفیت آنها، انجمن فیزیک دانشگاه امیر کبیر از تمام برگزیدگان مسابقه ی عکس استانی در ماه آذر دعوت کرد که در نمایشگاه آثار کشوری  شرکت کنند.

IMG_20131215_105457

انجمن فیزیک دانشگاه برنامه ی بسیار جالب و جذابی برای دانش آموزان تدارک دیدند ابتدا دانش آموزان را به  سه گروه هفت نفره تقسیم کردند و سه برنامه اول: یک سوال علمی مصور به صورت مسابقه ی علمی، و دوم: انجام چند آزمایش علمی با مشارکت دانش آموزان و سوم: بازدید از نمایش گاه آثار کشوری و توضیح تک تک عکسها برای آنها اجرا شد.

IMG_20131215_105533

در این مسابقات جمعا پنج اثر از آثاربرگزیده یعکس استان البرز در مسابقه ی عکس ملی دانشگاه امیر کبیر برگزیده شدند: دو اثر شایسته ی تقدیر(مجید توحید لودوم ریاضی از مدرسه شهید شیرودی و هیوا نرگسی دوم راهنمایی شهید فلاحی و هر دو از ناحیه یک کرج) و دواثر، عکس برگزیده ی کادر اجرایی و نیز شایسته ی تقدیر (زهرا صادقی دبیرستان مائده ناحیه یک کرج و الناز کاظمی فرد کار و دانش شهید غلام حسینی ناحیه دوکرج) و یک عکس، عکس برتر کشوردر بخش عکاسی با موبایل (محیا صباقی سوم راهنمایی مدرسه ی شهید فلاحی ناحیه یک کرج).

IMG_20131217_103029

تقوایی با اشاره به اینکه هنوز جوایز برگزیدگان مسابقه ی عکس استانی تهیه نشده گفت: امید است که این حرکت، مقدمه و گامی در جهت هدایت علمی در وقت و فکر جوانان عزیزمان باشد.

یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۹
کد خبر : 81767
بازدیدها: 694

پاسخی بگذارید »