پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درخشش دانش‌آموزان مدارس دولتی در کنکور سال ۹۲

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
درخشش دانش‌آموزان مدارس دولتی در کنکور سال ۹۲

دانش روز: رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش از جایگاه درخشان مدارس دولتی در احتساب بیش از ۸۰ درصدی حائزین رتبه های تک رقمی کنکور سال ۹۲ خبر داد و این امر را نشانه ای بر توزیع عادلانه کسب فرصت های برتر علمی طی سال های اخیر در کشور دانست

به گزارش دانش روز، عبدالامیر عرفی با اشاره به نتایج رسمی اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و بررسی های میدانی به عمل آمده از نتایج کنکور سراسری سال ۹۲، گفت: در مجموع۳۶ نفر از داوطلبان کنکور سال ۹۲ در پنج گروه آزمایشی؛ علوم ریاضی، تجربی، انسانی،هنر و زبان های خارجه حائز رتبه تک رقمی شده اند که ۳۰ نفر آنان به تفکیک ۱۰ نفر در هریک از سه رشته ریاضی، تجربی، انسانی و ۶ نفر به تفکیک ۳ نفر در دو گروه زبان های خارجه و هنر جای گرفته اند.

 وی افزود: براساس نتایج بررسی های انجام شده، یک سوم حائزین رتبه های تک رقمی کنکور امسال یعنی ۱۲نفر از شهرتهران و دو سوم شامل ۲۴ نفر از سایر استان های کشور هستند.

 رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با اعلام تخصیص ۶ نفر از حائزین رتبه های برتر تک رقمی کنکور سال ۹۲ به شهرهای درجه دوم کشور گفت: رتبه چهارم رشته ریاضی و رتبه دهم علوم تجربی کنکور سال ۹۲ به دبیرستان پسرانه عادی – دولتی امیرکبیر واقع در شهرستان غیربرخوردار نورآباد ممسنی استان فارس تعلق دارد.

 وی با اشاره به این مطلب که ۱۹ نفر از جمع ۳۶حائز رتبه برتر تک رقمی کنکور سال ۹۲ از مدارس استعدادهای درخشان هستند، اظهارکرد:مابقی حائزین رتبه های برتر شامل ۱۰ نفر مربوط به مدارس دولتی هستند که ۳ نفر آنها از مدارس شاهد، ۳ نفر از مدارس عالی – دولتی، ۲ نفر از مدارس هیأت امنایی و ۲نفر نیز از مدارس نمونه دولتی هستند.

 عرفی، سهم مدارس غیردولتی دراین میان را ۷ نفر ذکر و تصریح کرد: این نتایج نشان می دهد که خوشبختانه تراز مدارس دولتی درچند سال اخیر به جایگاه قابل قبول و مطلوبی رسیده است  و مؤید این مطلب نیز اذعان حائزین رتبه های برتر تک رقمی کنکور است که سهم موفقیت خود را تنها کلاس های درس و کتاب های درسی رسمی آموزش وپرورش ذکر کرده اند.

به گفته عرفی، وزارت آموزش وپرورش با ارج نهادن به کسب موفقیت های علمی حائزین رتبه های برتر تک رقمی کنکور سال ۹۲ بزودی از آنان تجلیل و تقدیر خواهد کرد.

 

 

 

منبع:مهر

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۴
کد خبر : 46464
بازدیدها: 263

پاسخی بگذارید »