یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درخشش اولین طلای ایران بر سینه اسبقی

danesheroz1 تیر ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
درخشش اولین طلای ایران بر سینه اسبقی

دانش روز: سومین روز از بیست و یکمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان با درخشش اولین مدال طلا برای تیم ملی کشورمان بر سینه بهنام اسبقی به پایان رسید. این تکواندوکار در شرایطی نخستین مدال طلای ایران در این دوره از مسابقات را به دست آورد که قبل از این هادی مستعان موفق شده بود اولین مدال نقره را برای تیم ملی کشورمان برگردن بیاویزد.

به گزارش دانش روز، در ادامه این رقابتها که در سالن “اکس پوزیتو”ی شهر “پائوبلا”ی مکزیک جریان دارد بامداد امروز پنجشنبه بهنام اسبقی نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان با ارائه مبارزات دیدنی و کسب شش پیروزی متوالی راهی مبارزه پایانی شد.
در این وزن ۸۵ تکواندوکار حضور داشتند که این تکواندوکار شایسته کشورمان کارخود را با برتری ۵بریک  مقابل “استفان موندونگا” از گابن آغاز کرد.سپس “آنجل مورا” از کوبا را ۱۵بر۵ از پیش رو برداشت ودور سوم هم “الوین ممدوف” نایب قهرمان نوجوانان جهان و نفر سوم اروپا از جمهوری آذربایجان را ۵ بر صفر شکست داد و گام به مرحله یک هشتم گذاشت.
اسبقی در این مرحله حریفی از مکزیک را پیش رو داشت. “ایسلاس گومز” که چهار سال قبل در بازی نهایی مسابقات جهانی ۲۰۰۹ دانمارک مغلوب باقری معتمد شده بود، این دوره نیز مقابل چشم هزاران هموطن خود ۳بر۲ نتیجه را به اسبقی واگذار کرد تا نماینده خوب کشورمان راهی یک چهارم  نهایی شود.
تکواندوکار وزن چهارم تیم ملی ایران در پنجمین مبارزه خود حریفی از مولداوی  ۲بر صفر  شکست داد و به جمع چهار تکواندوکار برتر وزن خود راه یافت. اسبقی در مرحله نیمه نهایی هم در یک مبارزه عالی ۸بر۳ مقابل “راسیل” از اسپانیا پیروز شد و راهی بازی پایانی شد.
بهنام اسبقی برای کسب مدال طلای وزن ۶۸- کیلوگرم به دیدار “کیم هون” از کره جنوبی رفت. هر چند امتیاز نخست را کره ای به نام خود ثبت کرد ولی نماینده کشورمان خیلی زود جبران کرد و راند اول را ۲بریک به سود خود خاتمه داد. راند دوم هر دو تکواندو موفق به کسب یک امتیاز شدند تا امتیاز ۳بر۲ به سود اسبقی در پایان این راند ثبت شود. در راند سوم و پایانی حریف کره ای تلاش زیادی برای جبران یک اختلاف امتیاز کرد ولی اسبقی که از ابتدای مبارزاتش به خوبی از ضربات پای چپ خود بهره می برد بازهم مرد میدان بود و در نهایت ۵بر۴ پیروز از میدان شد تا اولین طلای تیم ملی کشورمان را کسب کند. اسبقی بعد از کسب این مدال با ارزش با پرچم مقدس کشورمان دور افتخار زد.
محمد باقری معتمد در دو دوره قبلی این مسابقات به دیدار پایانی راه یافته و موفق به کسب یک نشان طلا و نقره شده بود و اسبقی بازهم به دیدار پایانی راه یافت تا حضور نمایندگان کشورمان در بازیهای نهایی وزن چهارم رقابتهای جهانی به یک سنت تبدیل شود.
حذف “سروت تازگل” دارنده مدال طلای المپیک و طلای دوره قبل همین مسابقات بزرگترین شگفتی وزن چهارم بود. این ترکیه ای دور دوم به نماینده لبنان باخت و خیلی زود راهی سکوها شد.
این طلا دومین مدال تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات بود. در روز نخست هادی مستعان در وزن دوم موفق به کسب مدال نقره شده بود.
بیست ویکمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان با حضور ۸۷۲ تکواندوکار از روز دوشنبه در مکزیک آغاز شد و تا یکشنبه آینده ادامه داد.
منبع:مهر
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۵
کد خبر : 39135
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »