پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد

danesheroz1 مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد

دانش روز: درختان موجودات زنده ای هستند که در دنیا از ارزش خاصی برخوردارند زیرا فواید بسیاری برای انسان ها داشته و باعث می شوند تا زندگی برای ما راحت تر باشد. دنیای درختان بسیار پیچیده است زیرا انواع مختلفی از آنها وجود دارد

به گزارش دانش روز،  گونه های مختلفی از درختان در دنیا وجود دارد که هرکدام ویژگی و خصوصیت های خاص خود را دارند. “بونسای” یکی از انواع درختان است که در ژاپن رشد کرده و به درختان مینیاتوری نیز شهرت دارند. این درختان دارای شکلی مشابه با درختان بزرگ اما در اندازه ای بسیار کوچک هستند.

یک درخت بونسای ژاپنی این روزها در موزه ای در آمریکا به نمایش گذاشته شده است که در سال ۱۶۲۵ کاشته شده است. این درخت که شکلی بسیار جالب و تازه دارد این روزها نزدیک به ۳۸۸ سال سن دارد و حوادث بزرگی را در دنیا مشاهده کرده است.

این بونسای که به نظر درختی بسیار جوان است در سال ۱۹۴۵ در شهر هیروشیما بود و موجود زنده ای است که توانسته از این فاجعه بزرگ جان سالم بدر برده و به حیات خود ادامه دهد. این درخت در آن زمان در خانه خانواده ای بود که پس از انفجار بمب همه آن ها کشته شدند.

این درخت که هم از نظر سنی و هم عجایب یکی از متفاوت ترین درختان دنیاست در سال ۱۹۷۶ در طی مراسمی به دولت امریکا اهدا شد و ان ها نیز این درخت را برای نمایش به موزه ارسال کردند. این درخت این روزها در شرایط خوبی به سر می برد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۶
کد خبر : 50131
بازدیدها: 200

پاسخی بگذارید »