جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عضو کمیسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس :

درآمد سالانه گردشگری ایران زیر یک میلیارد دلار است/ ترکیه ، ۲۰ میلیارد دلار

28 danesheroz خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
درآمد سالانه گردشگری ایران زیر یک میلیارد دلار است/ ترکیه ، ۲۰ میلیارد دلار

عضو کمیسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس گفت: با وجود بالاتر بودن رتبه ایران از نظر دارابودن جاذبه‌های طبیعی، درآمد ترکیه از گردشگری ۲۰ میلیارد دلار است در حالی که درآمد سالانه گردشگری ایران زیر یک میلیارد دلار است

به گزارش دانش روز ، مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه ایران از نظر جاذبه‌های طبیعی جزء ده کشور برتر دنیاست اظهار داشت:‌ در حال حاضر کشورهایی مانند ترکیه و مالزی از نظر جاذبه‌های طبیعی در رتبه ۳۶ و ۳۷ جهان قرار دارند اما درآمد گردشگری آنها برای ترکیه سالی ۲۷ میلیارددلار و برای مالزی سالی ۲۰ میلیارددلار است. این در حالی است که زیر یک میلیارد دلار درآمد سالانه ایران از گردشگری است.

وی افزود: نکته‌ای که قابل توجه است این است که متأسفانه در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شاهد هستیم که افراد غیرمتعهد بر سر کار معاونت‌ها و ریاست این سازمان قرار می‌گیرند که البته عمر مدیریت آنها هم کوتاه است و برخی هم دوشغله بودند و هستند.

عضو کمیسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید به اهداف سند چشم‌انداز در این زمینه توجه داشته باشیم تصریح کرد: در مجموع تصور این است که جز با تغییر ساختار گردشگری و میراث فرهنگی به اهداف از پیش تعیین‌شده نمی‌رسیم.

وی با بیان اینکه این سازمان در حال حاضر پاسخگو نیست یادآور شد: باید کاری کنیم که این سازمان پاسخگو شود که برای همین منظور طرح تبدیل این سازمان به وزارتخانه را با ۱۱۷ امضا تدوین کردیم و مابقی امضاها را هم بعد از بررسی بودجه تکمیل می‌کنیم.

بائوج‌لاهوتی خاطرنشان کرد: چون این سازمان یکی از معاونت‌های رئیس جمهور است برای ورود مجلس به آن باید به شخص رئیس جمهور تذکر می دادیم یا سوال می کردیم که این اتفاق هم خود تبعات خاصی را به همراه دارد. لذا وزارت‌خانه شدن این سازمان منجر به پاسخگوشدن آن می‌شود.

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۲
کد خبر : 21293
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »