دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیر اجرایی کشتی آمریکا:به اتحاد با ایران نیاز داریم

danesheroz اسفند ۳, ۱۳۹۱ ۰

دبیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا امیدوار است با “اتحاد همه جانبه” کشورهای صاحب کشتی از جمله ایران، روسیه و آمریکا تصمیم IOC عوض شود

“ریچ بِندر” در حاشیه ضیافت شام فدراسیون کشتی نکاتی را درباره جام جهانی تهران، میزبانی آمریکا در سال ۲۰۱۵ و ماجرای تصمیم IOC برای حذف کشتی از المپیک عنوان کرد. مصاحبه خبرنگار ایسنا با “بندر” را می‌خوانید.

جام جهانی کشتی در بخش فرنگی به پایان رسید. میزبانی ایران را چطور دیدید؟

ایران به خوبی رقابت‌های جام جهانی را تاکنون میزبانی کرده و همه چیز در بهترین سطح برگزار شده است. مهم‌تر از هر مساله‌ی دیگری حضور گرم تماشاگران بود که در این برهه زمانی اهمیت بسیار زیادی داشت. فکر کنم همه با من هم‌نظر باشند که حداقل در این جام جهانی چندان مهم نباشد که کدام تیم قهرمان می‌شود بلکه چیزی که اهمیت زیادی دارد این است که اتحاد جامعه کشتی به تصویر کشیده شود و هیچ چیز بهتر از حمایت مردم و تماشاگران نمی‌تواند این مساله را ثابت کند. بی صبرانه منتظرم تا ببینم برای رقابت‌های آزاد چه تعداد تماشاگر به سالن می‌آیند. فکر می‌کنم اوج هیجان را در رقابت‌های پنج شنبه و جمعه شاهد باشیم.

آمریکا به عنوان میزبان رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۵ انتخاب شد. به شما تبریک می‌گوییم.

خیلی ممنون. هنوز عده‌ی زیادی نیستند که به ما بابت میزبانی تبریک گفته باشند. فعلا همه حواس‌شان به ایران است(با خنده). امسال ما میهمان شما هستیم. این چهارمین بار است که به ایران سفر می‌کنم و از همه آنها خاطرات خوشی دارم. امیدوارم سال ۲۰۱۵ شما را در کنار این جمع در لاس‌وگاس ببینیم. برای این میزبانی خیلی تلاش کردیم و خوشحالیم که می‌توانیم پذیرای تیم‌های کشتی در آمریکا باشیم.

ضیافت چهارشنبه شب برای نشان دادن اتحاد جامعه کشتی فراهم شده بود. این اتحاد چه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟

مطمئن باشید تمام این مسائل تاثیر دارد. حذف رشته‌ای که کشورهای صاحب نام آن دائم با هم جدل می‌کنند کاری ندارد اما رشته‌ای مثل کشتی را با این اتحاد نمی توان حذف کرد. در همین مراسم دیدید که آقای هه‌گه دوس چه دفاع جانانه‌ای از کشتی کرد و با چه حرارتی صحبت می‌کرد. این حس همه ماست. ما به حمایت بیشتر از این نیاز داریم باید بتوانیم مانند همین امشب بیش از ۱۰ کشور را دور هم جمع کنیم.

هه‌گه‌دوس هم که کراواتش را به شما هدیه داد. تا سال ۲۰۱۵ نگهش می‌دارید؟

حتما کراوات را نگاه می‌دارم تا سال ۲۰۱۵ که در لاس وگاس یکدیگر را ببینیم!

نقطه اوج ضیافت امشب رابطه گرم و صمیمی شما با حجت الله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی ایران بود. این رابطه‌ی خوب به حذف المپیک بر می‌گردد یا همیشه وجود داشته است؟

ما به ایران، روسیه و بقیه کشورهای صاحب نام برای حفظ کشتی نیاز داریم و این فراسوی هر مساله سیاسی و اعتقادی است. ایران جزو کشورهای قدرتمند در رشته کشتی است و می‌تواند از اعتبار آن دفاع کند. خیلی خوشحال شدم که چنین مراسمی ترتیب داده شد تا به نوعی یکپارچگی جامعه کشتی به تصویر کشیده شود.

باز هم مذاکراتی با مسئولان کشتی و کمیته ملی المپیک ایران خواهید داشت؟

با آقای علی آبادی گفت‌وگو کردم و فکر می‌کنم یک یا دو جلسه خصوصی دیگر نیز بدون حضور خبرنگاران خواهیم داشت تا بتوانیم از فرصت باقی مانده تا نشست سن پطرزبورگ به بهترین شکل استفاده کنیم.

درباره‌ی همگروهی ایران و آمریکا در جام جهانی کشتی آزاد چه نظری دارید؟

فکر می کنم گل سرسبد رقابت‌ها باشد. بی صبرانه منتظرم این دیدار برگزار شود. هیجان زیادی دارم و فکر می‌کنم کشتی‌های بسیار زیبایی را در روز پنج شنبه شاهد باشیم.

پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۵
کد خبر : 7545
بازدیدها: 136

پاسخی بگذارید »