سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تزلزل مدیریتی در پرسپولیس

دایی قربانی جدید سردار!

danesheroz خرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
دایی قربانی جدید سردار!

دانش روز :فراموش نکنیم که مسافر جدید قطار جهنمی سرخ ها علی دایی است و شاید سرنوشتی مشابه با دو فصل پیش انتظار او را بکشد!

سردار تزلزل و بی ثباتی! بهترین لقبی که می توان به مدیرعامل پرسپولیسی‌ها داد. مدیر عاملی که شیوه مدیریتی اش به هیچ وجه نشانی از روحیات نظامی گذشته ندارد و از کوچکترین ثبات و چارچوب تعریف شده ای برخوردار نیست. برای اثبات این ادعا به صحبت اخیر علی کریمی اشاره می کنیم:”رویانیان حرف هایش به ساعت نمی کشد و خودش تکذیب می کند.”

به گزارش دانش روز ، محمد رویانیان خیلی زود پیشینه خودش را فراموش کرد و غرق در مرام و مسلک فوتبالی ها شد و با آن خو گرفت. مرام و مسلکی که کمتر پایبند به اصول و قوانین است و بر حسب اتفاقات و سلایق شخصی تغییر می کند! درست به مانند آنچه در طول دوره مدیریتی محمد رویانیان در پرسپولیس رقم خورده و انواع و اقسام تصمیمات مقطعی و بی ثباتی ها را در کارنامه مدیرعامل سرخ ها ثبت کرده است.

سردار رویانیان که خیلی زود ادبیات فوتبالی ها را یاد گرفت، با این وعده و وعید که پرسپولیس جهانی را می سازد و این تیم پرطرفدار پایتخت را به جایگاه واقعی اش می‌رساند، ورودی حماسی به باشگاه پرسپولیس داشت و با صرف هزینه های هنگفت در راستای اهداف رویای اش قدم برداشت. قدم هایی که خیلی زود متزلزل شد و پرسپولیس را به سمت بیراهه سوق داد.

کمتر کسی حمایت های بی چون و چرای مدیرعامل پرسپولیس از مانوئل ژوزه را فراموش کرده است. حمایت هایی که گفته می شد تا پایان فصل صورت می گیرد و در بدترین شرایط پرسپولیس هم کمرنگ نمی شود. تصمیم احساسی و غیر منطقی که باعث شد، پرسپولیس پله های نزولی را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد و تا رده های انتهایی جدول پایین برود!

این شرایط تا جایی پیش رفت که پرسپولیس را رفته رفته به یکی از کاندیداهای سقوط معرفی می کرد! اما قبل از این اتفاق محمد رویانیان بالاخره دست از حمایت های غیر منطقی و حماسی خودش برداشت و یحیی گل‌محمدی را به عنوان فرشته نجات پرسپولیس به تور انداخت. مربی جوانی که با لقب امپراطور آمد و با کنایه “بی تعصب” از سوی هواداران بدرقه شد!

این در حالی بود که محمد رویانیان بارها و بارها از قرارداد یک فصل و نیمه یحیی صحبت به میان آورده بود و لیگ سیزدهم را میدان اصلی برای جولان دادن گلمحمدی تصویرسازی کرده بود. اما عدم ثبات مدیریتی و حماسی بودن تصمیمات رویانیان، دامن یحیی را هم گرفت و پرونده همکاری اش با پرسپولیس را مختومه کرد.

و حالا نوبت به علی دایی رسیده! منتقد درجه یک مدیران سیاسی حاضر در عرصه فوتبال که حتی از جواب سلام دادن به رویانیان هم امتناع می کرد و بارها و بارها علیه مدیرعامل پرسپولیس موضع گیر کرد و مصاحبه های آتشینی را انجام داد. اما با زمینه سازی که رویانیان و تیم مدیریتی اش برای بازگشت دایی به پرسپولیس انجام دادند به یکباره زندگی شیرین شد و تصویر شال انداختن دایی بر گردن رویانیان در آرشیو کاری او ثبت شد!

اتفاقی که در خوش بینانه ترین حالت هم تصور وقوع آن نمی رفت اما مدل مدیریتی رویانیان و عدم ثبات در تصمیات او، زمینه شکل گیری اش را فراهم کرد تا یکبار دیگر شاهد جملات احساسی و حماسی مدیرعامل پرسپولیس باشیم. از جمله اینکه تا پای قهرمانی و کسب جام با دایی پیش می رویم! قطعا گذر زمان و شروع رقابت های لیگ سیزدهم، میزان پایبندی به این ادعا را ثابت می کند. ادعایی که نمونه کوچکی از ادعاهای حباب گونه مدیرعامل پرسپولیس است و بعید به نظر می رسد سرانجامی متفاوت با آنچه تا به اینجا اتفاق افتاده داشته باشد!

باید پذیرفت که عدم ثبات در مدل مدیریتی رویانیان و تصمیمات او که چالش های فراوانی را در پی داشته، بزرگترین عامل ناکامی و تزلزل سرخ های پایتخت بوده و بدون شک پرسپولیس و رویانیان را دست در دست هم به سمت ناکامی و نزول سوق می دهد! فراموش نکنیم که مسافر جدید قطار جهنمی سرخ ها علی دایی است و شاید سرنوشتی مشابه با دو فصل پیش انتظار او را بکشد!

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۱
کد خبر : 23211
بازدیدها: 124

پاسخی بگذارید »