سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

داور داربی کیست؟

danesheroz1 شهریور ۶, ۱۳۹۲ ۰
داور داربی کیست؟

دانش روز: در میان داورانی که برای قضاوت بازی های این هفته در نظر گرفته شده اند تنها یدالله جهانبازی و تورج حق وردی نام آشنا هستند و از داورانی مثل محسن ترکی، علیرضا فغانی، محسن قهرمانی، سعید مظفری زاده و احمد صالحی خبری نیست

به گزارش دانش روز، کمیته داوران فدراسیون فوتبال قضاوت اکثر بازی های هفته هفتم را به داوران جوان و کم نام و نشان سپرده تا پیش بینی نام قاضی دربی هفتاد و هفتم دشوارتر شود. در میان داورانی که برای قضاوت بازی های این هفته در نظر گرفته شده اند تنها یدالله جهانبازی و تورج حق وردی نام آشنا هستند و از داورانی مثل محسن ترکی، علیرضا فغانی، محسن قهرمانی، سعید مظفری زاده و احمد صالحی خبری نیست. در سال های اخیر رسانه ها معمولا روی نام یک یا نهایتا دو داور باتجربه ای که در هفته ماقبل دربی قضاوت نمی کردند به عنوان گزینه های قضاوت در دربی مانور می کردند اما به نظر می رسد کمیته داوران به همین دلیل امسال تمام گزینه هایی که احتمال قضاوت آنها در دربی وجود دارد را در هفته هفتم خانه نشین کرده است. در این میان حتی تورج حق وردی و جهانبازی هم که در هفته هفتم قضاوت دارند اساسا از گزینه های جدی قضاوت دربی محسوب نمی شدند.

روز گذشته هوشنگ نصیرزاده از فغانی به عنوان گزینه قطعی قضاوت دربی نام برد. هرچند در نگاه اول شانس فغانی بیشتر از سایرین به نظر می رسد اما تجربه نشان داده که پیش بینی ها نصیرزاده در این خصوص معمولا غلط ار آب درمی آید.
محسن ترکی پس از هفته ها غیبت به تازگی به داوری برگشته و بعید است کمیته داوران قضاوت دربی را به او پیشکش کند. از سوی دیگر قهرمانی هم پس از اشتباه فاحشی که در اعلام پنالتی به سود پرسپولیس در بازی با تراکتورسازی داشت دو هفته خانه نشین شد و قرار دادن سوت این بازی حساس در مشت او ریسک بالایی را می طلبد. احمد صالحی هم در بازی استقلال و داماش در اعلام دو ضربه پنالتی مرتکب اشتباه شد و با توجه به اینکه تاکنون هم دربی را سوت نزده شانس خودش را بسیار کم رنگ کرد. با توجه به اینکه سعید مظفری زاده هم در ایران نیست همه نگاه ها در نهایت به علیرضا فغانی معطوف می شود. داوری که دو سال قبل دربی معروفی که سه بر دو به سود پرسپولیس خاتمه یافت را قضاوت کرد و شانس حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ را هم دارد.
منبع : قانون
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۰
کد خبر : 55117
بازدیدها: 400

پاسخی بگذارید »