دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانلود کتاب شازده کوچولو

danesheroz بهمن ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
دانلود کتاب شازده کوچولو

دانش روز : کتاب یار همیشگی انسان ها بوده و خواهد بود چه در زمان های قدیم که انسان ها مجبور بودند

به گزارش دانش روز ، کتاب هایشان را روی لوحه های گلی بنویسند و یا بعدها که کاغذ به کمک کتاب آمد و چه در زمانی که ماشین های چاپ روزانه ملیون ها کتاب را به دست عاشقانشان می رساندند وچه امروز که کتاب های الکترونیکی آرام آرام دارند جای خود را در میان کتاب خوان ها باز می کنند و بسیاری از نوجوان ها روی لپ تاب یا تبلت  خود صدها کتاب الکترونیکی دارند. اما در این دنیای  شلوغ فرصتی برای  خواند ن همه کتاب ها پیدا نمی شود پس باید انتخاب کرد و کتاب های گزیده ای را خواند تا مارا به جایی که می خواهیم برساند . ما از این به بعد می خواهیم در کتابخانه مجازی نوجوانان ، کتاب های با ارزشی را که می شناسیم معرفی کنیم شما هم می توانید در این زمینه مارا یاری کنید . برای اولین شماره کتاب فراموش نشدنی شازده کوچولو نوشته آنتوان دوسن تگزوپری را برای شما انتخاب کرده ایم تا بخوانید ولذت ببرید .

th

اما اول کمی نویسنده را بشناسیم :

آنتوان دوسن تگزوپری در ۲۹ ژوئن سال ۱۹۰۰ در شهر لیون  فرانسه به دنیا آمد. پدر و مادر او اهل لیون نبودند و در آن شهر نیز سکونت نداشتند ،

چهار سال بیشتر نداشت که پدرش مرد و مادرش به تنهایی نگهداری و تربیت او را به عهده گرفت . بعد از دریافت دیپلم خانواده اگزوپری او را تشویق کردند تا وارد نیروی دریایی شود اما بعد از شکست در ورود به مدرسه نیروی دریایی او برای انجام خدمت نظام وظیفه به نیروی هوایی فرانسه پیوست سالها در راه‌های هوایی فرانسه – آفریقا و فرانسه – آمریکای جنوبی پرواز کرد.  در ۱۹۲۳ پس از پایان خدمت نظام به پاریس بازگشت و به مشاغل گوناگون پرداخت و در همین زمان بود که نویسندگی را آغاز کرد . در سال ۱۹۴۱ اثر زیبای او به نام پرواز شبانه که مورد تقدیر و تحسین آندره ژید نویسندهٔ بزرگ فرانسوی واقع شده بود، منتشر گردید و چندی نگذشت که به چند زبان اروپایی ترجمه شد و مقام ادبی و شخصیّت هنری اگزوپری را به اثبات رسانید. پس از تسلیم کشور فرانسه به آلمان، اگزوپری به آمریکا مسافرت کرد و کتابهای زیبایی چون «قلعه»، «شازده کوچولو» و «خلبان جنگی» را در این دوران منتشر کرد.

در ۱۹۴۳ شاهکار سنت‌اگزوپری به نام “شازده کوچولو” Le Petit Prince انتشار یافت که حوادث شگفت‌آنگیز آن با نکته‌های دقیق و عمیق روانی همراه است.  شازده کوچولو یکی از مهم‌ترین آثار اگزوپری به شمار می‌رود که در قرن اخیر سوّمین کتاب پرخواننده جهان است . این اثر از حادثه‌ای واقعی مایه گرفته که در دل شن های صحرای موریتانی برای سنت اگزوپری روی داده‌است . خرابی دستگاه هواپیما خلبان را به فرود اجباری در دل آفریقا وامی‌دارد و از میان هزاران ساکن منطقه ؛ پسربچه‌ای با رفتار عجیب و غیرعادی خود جلب توجه می‌کند . پسربچه‌ای که اصلاً به مردم اطراف خود شباهت ندارد و پرسش هایی را مطرح می‌کند که خود موضوع داستان قرار می‌گیرد. شازده کوچولو از کتابهای کم ‌نظیر برای کودکان و شاهکاری جاویدان است که در آن تصویرهای ذهنی با عمق فلسفی آمیخته ‌است . او این کتاب را در سال ۱۹۴۰ در نیویورک نوشته‌است . اگزو پری در۳۱ ژوئیهٔ ۱۹۴۴ برای پروازی اکتشافی برفراز فرانسه اشغال شده از جزیره کرس در دریای مدیترانه با یک فروند هواپیما غیر مسلح به پرواز درآمد ، و پس از آن دیگر هیچگاه دیده نشدد . دلیل سقوط هواپیمایش هیچگاه مشخص نشد اما در اواخر قرن بیستم و پس از پیدا شدن لاشهٔ هواپیمایش اینطور به نظر می‌رسد که برخلاف ادعاهای پیشین ، او هدف آلمانها واقع نشده‌است زیرا بر روی هواپیما اثری از تیر دیده نمی‌شود.203_4_shazde-koochooloo

 

کتاب شازده کوچولودرایران بارها به چاپ رسیده است امایکی از بهترین ترجمه های این کتاب به وسیله احمد شاملو شاعر ومترجم معاصر انجام شده است . تصاویر کتاب نیز همان نقاشی هایی است  که نویسنده  خودش برای کتاب اصلی کشیده بود . شما می توانید از لینک زیر این کتاب را دریافت کنید ، بخوانید ولذت ببرید .

 دانلود کتاب شازده کوچولو

                                                                                                                جمال رادفر

 2

شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۶
کد خبر : 92361
بازدیدها: 421

پاسخی بگذارید »