پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموز ۱۰ ساله قربانی انفجار مین در قصر شیرین

danesheroz1 بهمن ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموز ۱۰ ساله قربانی انفجار مین در قصر شیرین

دانش روز: انفجار مین در شهرستان قصرشیرین قربانی گرفت و موجب قطع پای یک کودک شد

به گزارش دانش روز، انفجارمین در استان کرمانشاه باز هم قربانی گرفت و این بار یک کودک در اثر اصابت با مین پای خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش فرزند کوچک یک خانواده سرپل ذهابی که برای تفرج به شهرستان قصرشیرین سفر کرده بودند قربانی قاتلین خاموشی شدند که از سالها پیش دشمنان ملت ایران در خاک این کشور برجای گذاشتند.

پسر ۱۰ ساله این خانواده در حین گردش با مین بازمانده از دوران جنگ تحمیلی برخورد کرده که در اثر این حادثه مچ پای خود را از دست می دهد.

این در حالی است که چندی پیش در استان کرمانشاه جشن پاکسازی اراضی استان از لوث وجود مینها برگزار شد. در ماه های گدشته این چندمین انفجار مین در استان کرمانشاه است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه در رابطه با برگزاری جشن پاکسازی اراضی استان کرمانشاه از مین و وقوع حوادثی مثل انفجار امروز، در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: در هیچ یک از برنامه هایی که در این خصوص اجرا شده پاکسازی ۱۰۰ در صدی ادعا نشده است.

شهریار حیدری گفت: همواره اعلام شده که حدود ۹۵ درصد از اراضی آلوده به مین پاکسازی شده اند و احتمال وجود مین های پراکنده در قسمت های مختلف وجود دارد.

حیدری وسعت مناطق پاکسازی شده در استان را بسیار بیشتر از مناطقی عنوان کرد ممکن است در آنها مین وجود داشته باشد و گفت: سطح وسیعی از اراضی آلوده به مین با رشادت های گردان های مین زدایی پاکسازی شده و بسیاری از زمین ها هم زراعی شده و یا به واحدهای تولیدی تبدیل شده اند.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استان در خصوص خدماتی که به حادثه دیدگان مین ارائه می شود، اظهار داشت: در فرمانداری شهرستان ها کمیسیون ویژه ای وجود دارد که حادثه دیدگان در برخورد با مین می توانند با مراجعه به آن و ارائه مدارک مراحل معرفی به بنیاد شهید و امور ایثارگران را جهت تحت پوشش قرار گرفتن طی کنند.

منبع: مرصاد

سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۳
کد خبر : 91493
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »