یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموز گیلان غربی با وجود معلولیت شاگرد ممتاز است

danesheroz1 فروردین ۶, ۱۳۹۳ ۰
دانش آموز گیلان غربی با وجود معلولیت شاگرد ممتاز است

دانش روز: میلاد مرادی ۱۶ ساله، معلول جسمی، حرکتی و مادرزادی که از ناحیه دو دست و هر دو پا فلج است و فقط از گردن به بالا می تواند، حرکت کند، دانش آموز ممتاز سال سوم متوسطه است

 میلاد معلول گیلانغرببه گزارش دانش روز، میلاد همه کارهای روزانه تحصیلی اش را به تنهایی و با دهان انجام می دهد، هر روز برای رفتن به مدرسه مسافت چهار کیلومتری رفت و برگشت میان منزل تا مدرسه را طی می کند، ولی با وجود سختی های زیاد با انگیزه بالا برای کسب علم دارد همه این مشقت ها و سختی ها را تحمل می کند.

میلاد با تقدیر از پدر و مادرش بخاطر زحماتی که برایش می کشند، ادامه زندگیش را مدیون لطف خدای متعال و کمک مربیان و معلمان، دوستان و همکلاسی هایش دانست که با وجود معلولیت، احترام و همکاری خاصی دارندو نه در مدرسه که در منزل، کوچه و خیابان هم تنهایش نمی گذارند.

میلاد خطاب به دانش آموزان و همسن و سال خود گفت: سلامتی بزرگترین نعمت خدا برای انسان است،قدر سلامتی خود را بدانید و قدردان نعمتی باشند که خداوند به همه عطا کرده و از امکاناتی که در اختیار دارید به بهترین نحو در جهت شکر پروردگار استفاده کنید.

میلاد دانش آموز ممتاز مقطع متوسطه که نمره های درسی بسیار خوبی دارد، اینک در یک خانواده ای پر جمعیت در یکی از محلات شهر گیلانغرب زندگی می کند، ششمین و تنها فرزند معلول این خانواده است، پدرش به شغل قصابی اشتغال دارد و مادر خانه دار افزون بر کارهای منزل، مراقبت و نگهداری از این فرزند را بر عهده دارد.

پدر میلاد می گوید: همه سعی و تلاش خود را برای تامین نیازهای او بکار می گیرم، هر روز با توجه به شرایط خاصش با تاکسی تلفنی او را به مدرسه برده و باز می گردانم، هر چند هزینه ها زیاد است ولی بخاطر عشق و علاقه او به درس خواندن، همه سختی ها را تحمل می کنم.

وی گفت: ماهیانه از سوی بهزیستی شهرستان گیلانغرب ۴۰۰ هزار ریال به عنوان کمک هزینه به فرزندش پرداخت می شود و چندی پیش نیز با مساعدت مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یک عدد ویلچر معمولی داده شده تا برای تردد میلاد از این وسیله استفاده شود.

مدیر دبیرستان امام خمینی (ره) گیلانغرب نیز گفت: میلاد یکی از دانش آموزان ممتاز شهرستان گیلانغرب است که در این دبیرستان تحصیل می کند ولی با وجود داشتن معلولیت، هرگز دست از تلاش بر نداشته و با توکل به خدا برای اخذ مدارج علمی بالا برنامه ریزی کرده است.

سیروس کرمی گفت: میلاد دانش آموزی خوب، توانمند، تحلیلگر و سخنگو است که با وجود شرایط خاصش، این ویژگی ها در او منحصر بفرد است و همین ویژگی ها و توانمندی ها باعث شده در کنار سایر دانش آموزان به راحتی همراه دیگران علم و دانش بیاموزد.

وی وجود این دانش اموز معلول و ممتاز را فرصتی برای مدرسه حضرت امام دانست که تلاش هایش خستگی را از تن همه کارکنان آموزشگاه و معلمان در می آورد، ضمن اینکه آرامش و و تلاش او برای تحصیل علم، مایه افتخار والدین، مربیان و معلمان دبیرستان است.

کرمی معتقد است: میلاد به علت مشکلات مالی خانواده اش برای تردد به مدرسه و برگشت به منزل مشکلات زیادی را متحمل می شود، بنابر این امیدواریم با کمک خیرین برخی نیازهای این دانش آموز نمونه و ممتاز بر طرف شود تا او با فراغ بال بیشتری به تحصیل علم بپردازد.

وی اضافه کرد: میلاد چون شرایط خاص و ویژه ای دارد باید برای همه برنامه هایش در مدرسه و حضور در کلاس درس، دقت لازم از سوی متولیان و مربیان آموزشی صورت می گیرد.

کرمی در پایان خواستار توجه بیشتر مسوولان دستگاه های حمایتی از این قبیل دانش آموزان بویژه دارای معلولیت شد و از آنها خواست دست نوازش، محبت و دوستی و حمایت خود را از از امثال میلادها دریغ نکرده و همواره حامی آنها باشند.

منبع: نوبهار نیوز

چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۷
کد خبر : 101264
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »