پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموز هویزه ای: افتخارم زندگی کردن در جوار شهدای هویزه است

danesheroz1 فروردین ۱۰, ۱۳۹۳ ۰
دانش آموز هویزه ای: افتخارم زندگی کردن در جوار شهدای هویزه است

دانش روز: عدنان بوعذار می گوید: در طول دفاع مقدس از طرف رژیم بعث عراق ظلم زیادی به شهدای گرامی و رزمندگان ما شد ولی آنها به خاطر آسایش هموطنان خود این ظلم ها را تحمل کردند

 به گزارش دانش روز، از پایگاه اطلاع رسانی راهیان نور کشور، این جوان هویزه ای خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک خوزستانی افتخار می کنم که اهل هویزه هستم و در کنار مزار شهید سید محمدحسین علم الهدی و یاران شهیدش زندگی می کنم.

 این دانش آموز سال سوم دبیرستان ، تکریم شهدا را یک امر ضروری دانست و گفت: به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمدحسین فهمیده، درختی را به یادش در خانه خود کاشته ام.

 وی در ادامه با اشاره به آیات قرآن در مورد زنده بودن شهدا تصریح کرد: ارتباط داشتن با شهدا حس و حال فوق العاده ای به ما می دهد.

 بوعذار با توصیه به جوانان و نوجوانان برای مطالعه کتاب های شهید مطهری اضافه کرد: بنده نیز کتاب های این شهید را خوانده ام و در زندگی ام به کار می گیرم.

 این دانش آموز هویزه ای در پایان با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهید مزعل بوعذار نیک، شهید لفته بوعذار و شهید حسن بوعذار از بستگان ما هستند که در طول هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند و برای اقوام و فامیل افتخار آفریدند.

 مزار شهدای هویزه که در پنج کیلومتری این شهر واقع شده یکی از مقصدهای کاروان های راهیان نور از سراسر کشور می باشد.

 این شهیدان که تعداد آنان ۱۲۳ نفرموما دانشجو بودند در دی ماه ۱۳۵۹پس از آنکه به محاصره نیروهای بعثی عراق درآمدند در نبردی دلاورانه به شهادت رسیدند.

یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰
کد خبر : 102515
بازدیدها: 152

پاسخی بگذارید »