جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموز نویسنده: معلمم ازمن خواست بنویسم

danesheroz1 دی ۸, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموز نویسنده: معلمم ازمن خواست بنویسم

دانش روز: نویسنده نوجوان اظهار کرد: بنده به نوشتن مطالب مذهبی علاقه داشتم و بر اساس آموخته های خود از مجالس مذهبی ودرخواست معلمم این کتاب را نوشتم

به گزارش دانش روز، علیرضا چلویان گفت: من دانش آموز کلاس پنجم دبستان توحید هستم که از سن ۶ سالگی با حضور در مجالس مذهبی و شنیدن صحبتهای استاد صادقی فرد جرقه های نوشتن کتاب در ذهنم زده شد.

 وی افزود: پس از آماده شدن ذهنیتم، معلم بنده خواست تا داستانی به عنوان کار عملی برای کلاس بیاورم. خلاصه مطالبی که از منبر آقای صادقی فرد آموخته بودم را نوشتم و تحویل معلم خود دادم.

 این نویسنده کوچک ادامه داد: پس از مدتی قرار شد این مطالب بازتر شده و به حالت کتاب دربیاید. پس از تایید استاد خود برای تالیف و چاپ آماده شد.

 وی درباره محتویات کتاب خود گفت : این کتاب درباره عاشورا، جنگ خیبر و توطئه تبوک بوده که به صورت تفکیک شده نوشته شده است.

 چلویان تصریح کرد: بنده به نوشتن این چنین مطالب علاقه داشتم و بر اساس آموخته های خود این کتاب را نوشتم.

 وی افزود: خلاصه داستان بیان شده در این کتاب پیرامون رشادت هایی از حضرت علی (ع) در جنگ و بغض و کینه ای که یهودیان درباره وی داشتند، بیان شده است.

 وی بیان کرد:پیامبر(ص) را به شهادت رساندند این را در کتاب هم آورده ام و یقین دارم  اشخاصی به ا سم ایشان را بتدریج کشتند.

 این نویسنده کوچک در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت: بنده با توجه به سن خود، مطالعاتی درباره این  موضوعات داشتم و توانستم در این زمینه بنویسم. حاضرم ثابت کنم که واقعه عاشورا به دلیل خشم و کینه  نسبت به پیامبر(ص)  رخ داده است.

 چلویان ادامه داد: اول خدا و سپس خانواده خیلی کمک کردند زیرا اگر پدر مادر من را از سنین خردسالی وارد این مباحث نمی کردند نمیتوانستم در این جایگاه باشم.

 وی بیان کرد: بدون شک اگر بتوانم و خدا کمکم کند حتما کتاب های دیگر نیز می نویسم. برای نوشتن این کتاب نیز از اهل بیت (ع) خیلی کمک گرفتم.

 وی با بیان اینکه دوست دارم در کنار تحصیلات خود مطالعات دینی داشته باشم، یادآور شد: به نظر بنده درست هدایت نشدن مردم، باعث به وجود آمدن مشکلاتی در بین شیعیان شده است.

 طرح روی جلد کتاب

 این نویسنده کوچک توصیه ای کرد و گفت: باید فهمید امام حسین (ع) برای چه چیز شهید شد و پس از آن به عزاداری بپردازند.

 چلویان افزود: برای تامین منابع کتاب هایی از اساتید خود و نیز کتابهایی که والدینم برای من تهیه کردند مطالعه کردم. بیشترین کتابی که از آن استفاده کردم کتاب لیله المبیت بوده است.کار بر روی این کتابی که نوشته ام حدود ۳ ماه طول کشید.

 وی بیان کرد: می خواهم در آینده روی اثبات حرف هایی که در این کتاب زدم کار کنم. برای این اقدام هم مطالعه باید صورت گیرد.

 به گفته مادر این نویسنده کوچک علیرضا هیچ وابستگی درباره درس ها ی خود به ما نداشته و برای نوشتن این کتاب نیز از ۶ سالگی پیوسته درگیر این مطالب بوده است.

 وی ادامه داد: برای ترغیب فرزندم تشویقاتی درنظر می گرفتم و او برای گرفتن  آن تشویق ها مطالب را خوب فرا می گرفت.اما بعد آن تشویق ها حذف شد ولی شوق و اشتیاق فرزندم همچنان ادامه داشت.

 پدر و مادر این نویسنده  هردو فرهنگی بوده و در این راستا به او کمک زیادی کرده اند.

 وی گفت: خانواده هادر رشد و آموزش فرزندان بسیار موثر هستند و به دلیل تربیت صحیح  است که علیرضا از ۶ سالگی پای منبر رفته و با وجود به سن تکلیف نرسیدنش، نمازهایش را می خواند. این اقدام او از روی علاقه است و ما هیچ اجباری در این کار بر او نداریم.

 پدر علیرضا چلوویان ادامه داد: امید است کار پسرم برای دیگران الگویی شود تا این راه را به صورت احسن و اکمل ادامه دهند.

 وی در ادامه افزود: پسرم فرزند خودجوشی است و از ابتدا برای اینکه روی پای خود بایستد مورد تشویق بود. اما این تشویق ها دیگر نیازی نیست و این باعث شد دقت او بالا برود . دیگر برای انجام کارهایش به ما متکی نیست و حتی بعضی از کارهای ما را نیز انجام می دهد.

 پدر علیرضا بیان کرد: علیرضا استعداد و علاقه خاصی دارد تا در این راه گام بردارد. در پی آن ما نیز او را تشویق می کردیم. این تشویق درباره همگان اثر ندارد زیرا باید ذات و علاقه  در خود شخص وجود داشته باشد

منبع: پانا


یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۴
کد خبر : 83426
بازدیدها: 337

پاسخی بگذارید »