دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان «هیران» اور‍ژانسی پزشک می خواهند

danesheroz1 دی ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموزان «هیران» اور‍ژانسی پزشک می خواهند

دانش روز: دانش آموزان بیمار روستای «هیران» از توابع شهرستان فریدونشهر اصفهان از چند روز گذشته چشم انتظار اعزام یک پزشک برای درمان بیماری آنفلوآنزای خود هستند

به گزارش دانش روز، حدود ۳۰ درصد از اهالی روستای هیران به ویژه دانش آموزان این روستا از حدود یک هفته گذشته با بیماری آنفلوآنزا دست و پنجه نرم می کنند.

این روستا یکی از روستاهای صعب العبور و فاقد راه ارتباطی ماشین رو است و تردد به این روستا نیازمند بیش از هفت ساعت پیاده روی مستمر می باشد.

بخشدار مرکزی شهرستان فریدونشهر گفت: بنا بر گزارش دریافتی از معلم این روستا، بیماری آنفلوآنزا در این روستا شیوع پیدا کرده و بیشتر دانش آموزان به آن مبتلا شده اند.

«گشتاسب مری» با اشاره به اینکه گزارش کامل این موضوع به مدیریت بحران استانداری اصفهان ارسال شده است افزود: ما درخواست اعزام بالگرد به این منطقه از طریق هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را کردیم اما تا کنون بالگردی اعزام نشده است.

به گفته وی، مشکلاتی در اعزام بالگرد از اصفهان و تهران به دلیل وضعیت آب و هوایی و مسائل فنی وجود داشته اما مسوولان استان اصفهان و هلال احمر به جد پیگیر حل این مشکل هستند.

وی در پاسخ به سوال که چرا در چند روز گذشته برای اعزام پزشک به صورت زمینی اقدام نشده است گفت: اعزام تیم زمینی به یک روز کامل پیاده روی نیاز دارد و با خطراتی مانند ریزش کوه و وجود حیوانات مواجه است.

مری تصریح کرد: در صدد اعزام تیم پزشکی به صورت زمینی به روستای هیران بودیم اما پزشکی که حاضر به آمدن در این شرایط باشد پیدا نکردیم.

بخشدار مرکزی فریدونشهر همچنین با اشاره به بارش سنگین برف در چند هفته گذشته در این منطقه اظهار کرد: روستای «کمران» از شش روز گذشته در محاصره برف بود اما با تلاش راهداران اکنون راه ارتباطی آن باز شده است.

روستای هیران در جنوب غربی فریدونشهر و هم مرز با استان چهار محال و بختیاری است.

این روستا با ۱۵۰ نفر جمعیت فاقد امکانات درمانی و پزشک است.

شهرستان فریدونشهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد و یکی از شهرستانهای برف گیر کشور است.

منبع: ایرنا

جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰
کد خبر : 88056
بازدیدها: 326

پاسخی بگذارید »