دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان سلمان آباد همچنان چشم انتظار ساخت مدرسه

danesheroz1 مهر ۴, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموزان سلمان آباد همچنان چشم انتظار ساخت مدرسه

دانش روز: معاون عمرانی فرمانداری ری گفت: ۱۲۰ پرونده اسناد مالکیت توسط فرودگاه تایید شده اما تملک کل روستا نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

 به گزارش دانش روز، محبی  از تخصیص ۲۵ میلیارد ریال اعتبار برای تملک املاک باقی مانده روستای سلمان آباد گفت: کارگروه تملک اراضی شرکت فرودگاه های کشور براساس اولویت بندی و طراحی نقشه زمین های مجاور و داخل طرح تملک فرودگاه بین المللی امام خمینی را شامل ۳ رینگ a و b و c تقسیم بندی نموده است که در رینگ a 124 واحد شناسایی و برای آنان تشکیل پرونده شده است که با جذب اعتبار نسبت به تملک آنها اقدام می شود.
وی افزود:‌از مجموع واحدهای اعیانی داخل بافت همگی تملک شده و تنها ۵ واحد باقی مانده که فرودگاه اعلام آمادگی کرده که هر زمان مالکانشان مراجعه کنند نسبت به تملک آن اقدام می شود.
محبی ادامه داد:‌ اراضی داخل بافت طرح هادی روستا بعد از تملک واحدهای اعیانی در اولویت تملک است و در مرحله بعدی تملک اراضی کشاورزی و کوره پزخانه ها و دامداری ها تعیین تکلیف می شوند ودر مرحله آخر واحدهای عمومی از جمله مدارس، مسجد،‌درمانگاه و … تعین تکلیف خواهند شد.
معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ری با اشاره به کمبود اعتبارات خاطر نشان کرد: اعتباری که به تازگی برای تملک املاک اختصاص پیدا کرده از محل اعتبارات داخلی فرودگاه امام تامین شده در حالی که این اعتبار باید از محل شرکت فرودگاه های کشور تخصیص داده شود که اما مسئولین امر کمبود اعتبارات را دلیل آن عنوان می کنند.

* دانش آموزان سلمان آباد همچنان در انتظار ساخت مدرسه

همچنین بخشدار بخش فشافویه شهرستان ری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت:‌روستای سلمان آباد نزدیک به ۲۰ سال است که در طرح توسعه باند جنوبی فرودگاه بین المللی امام خمینی قرار گرفته است که کار ملک روستا از سال ۱۳۸۷ آغاز شد و با توجه به اینکه هنوز اهالی در روستا زندگی می کردن درمانگاه مدارس و ادارات عمومی را تعطیل کردند و ساکنین برای مراجعه به ادارات باید به شهر حسن آباد تردد می کردند.
رئوف در ادامه افزود: از جمله اداراتی که مردم مجبورند برای مراجعه به آن به حسن آباد بروند ۲ باب مدرسه ای بود که تعطیل شد و دانش آموزان آن سرازیر مدارس شهر حسن آباد شدند این در حالی است که فرودگاه بین المللی امام خمینی متعهد شد ۲ باب مدرسه در شهر حسن آباد به ازای ۲ باب مدرسه ای که در سلمان آباد تعطیل شد در حسن آباد احداث کند و یا هزینه آن را به آموزش و پرورش فشافویه بپردازد.
رئوف خاطر نشان کرد: اگرچه ما اعلام آمادگی کرده ایم تا زمین ساخت مدرسه را در اختیارشان قرار دهیم اما تا کنون اقدامی برای ساخت آن نکرده اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۰
کد خبر : 62719
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »