پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در رشته ریاضی:

دانش آموزان ساوه مقام اول جهانی مسابقات لیگ پایا

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموزان ساوه مقام اول جهانی مسابقات لیگ پایا

دانش روز: معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ساوه، از کسب مقام اول مسابقات لیگ جهانی پایا در رشته ریاضی توسط تیم دانش آموزی این شهرستان خبر داد.

 به گزارش دانش روز، محمد رشید افزود: در ششمین دوره لیگ بین المللی ” پایا” تیم دانش آموز شهرستان ساوه در رشته ریاضی توانست در بین ۹۰ تیم ۵ نفره از ۱۰ کشور جهان مقام نخست این رشته را کسب نموده و مدال طلای جهان را تصاحب کند .

معاون پرورشی و تربیت بدنی شهرستان ساوه در ادامه افزود : مرتضی علیخانی ” ، پارسا احمدی”، “امیر سعید بابایی”، ” محمد پارسیان” و محمد بدیعی فر” هم مدال طلای انفرادی و هم طلای تیمی این دوره از مسابقات که با شرکت ۴۵۰ دانش آموز برگزار شد را کسب کردند.

وی تصریح کرد: این دوره از مسابقات با حضور دانش آموزان کشورهای فرانسه، انگلیس، لبنان، عراق، پاکستان، افغانستان، نیجریه، تانزانیا، هندوستان و جمهوری اسلامی ایران چهارم لغایت ششم شهریورماه به مدت ۳ روز در تهران برگزار شد.

رشید افزود:  در این رشته پس از دانش آموزان ساوه از استان مرکزی تیم دانش آموزان استان مازنداران مقام دوم و تیم دانش آموزان کشور فرانسه مقام سوم جهان را بدست آوردند.

گفتنی است؛  این مسابقات در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست به صورت تیم های ۵ نفره همه ساله به همت سازمان بسیج دانش آموزی کشور برگزار می شود.

منبع:پانا

 

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۶
کد خبر : 56027
بازدیدها: 439

پاسخی بگذارید »