دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان ایران اسلامی خواستار اقدامات سودجویانه و پول پرستانه ضد بشری خود که منجر به بروز خشونت بر علیه کودکانتان می باشد پایان دهید.

danesheroz آذر ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

در پی فاجعه قتل عام دانش آموزان آمریکایی، سازمان بسیج دانش آموزی بیانیه ای را صادر کرد. متن بیانیه به شرح ذیل است: بسمه تعالی خبری دهشتناک و تأسف برانگیز که قلب هر شنونده ای را به درد می آورد موجبات بهت  همگان را فراهم آورد ، نوجوان شهروند آمریکا ، با استفاده از یک [&hellip

در پی فاجعه قتل عام دانش آموزان آمریکایی، سازمان بسیج دانش آموزی بیانیه ای را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

خبری دهشتناک و تأسف برانگیز که قلب هر شنونده ای را به درد می آورد موجبات بهت  همگان را فراهم آورد ، نوجوان شهروند آمریکا ، با استفاده از یک سلاح تمام اتوماتیک قریب به ۳۰ نفر از جمله پدر ، مادر ، برادر و دانش آموزان ابتدایی را هدف گلوله مرگ قرار داد. ودر پی آن مسئولین نظام سرمایه داری آمریکا با عوام فریبی و اعلام عزای عمومی در پاسخ به افکار عمومی گفته اند« امروز روز صحبت درباره  این موضوع نیست ما در حال بررسی حادثه هستیم ».

و اما  سؤال : این اولین باری نیست که با بهره گیری از قانون آزادی حمل سلاح ، اینگونه جنایات صورت می پذیرد. در
سال های گذشته نیز به بررسی حادثه پرداختید؟ به چه نتیجه ای رسیده اید ؟! این حادثه ، اولین باری نیست که اتفاق می افتد! آیا واقعاً وقت آن نرسیده است که دولت آمریکا تأملی به قانون خود کند ، قانونی که به کودکان و نوجوانان و جوانان اجازه حمل سلاح می دهد ؟!! واقعاً این چگونه قانونی و منطبق با کدام اصول اولیه تعلیم و تربیت است؟! دولتمردانی که شعارهای آزادی بیان ، حقوق بشر و… سر می دهند مگر در کشورشان امنیت جانی انسان ها تا این حد در خطر است که برای حفظ جان خود  باید نوجوانان نیز اسلحه حمل کند!

مشابه این رفتار در سال ۱۹۹۹ در مدرسه راهنمایی در ایالات کلورادو روی داد که یک دانش آموز ، ۱۲ دانش آموز دیگر را به قتل رساند. چرا هر ساله این اتفاق مشابه رخ می دهد اما دولتمردان آمریکایی تأمل و تعمق در گفته های خود نمی کنند؟ و حال آنکه اگر این اتفاق در کشورهای آسیایی می افتاد ، همین افراد ، ناقض حقوق بشر ، عدم امنیت جانی افرادو…  را در بوق و کرنا می کردند.

مایکل مور ، فیلم ساز آمریکایی در سال ۲۰۰۳ در یاداشت خود چنین می نویسد «آیا هنوز زود است از ملتی که دیوانه سلاح است ، انتقاد کرد؟ باید پاسخ داد نه خیلی ، هم دیر شده است ، از قتل عام دبیرستان در کلمباین تا کنون دست کم ۳۱ کشتار در مدارس اتفاق افتاده است». در صورتی که در ماده دوم قانون اساسی آمریکا آمده است « … این حق مردم برای نگهداری و حمل اسلحه نباید نقض شود.» آیا جز این است که لابی های سرمایه داری تولید کنندگان اصلی اسلحه و مهمات در آمریکا امکان بلند شدن صدایی مخالف با منافع پلید خود را نمی دهند ، تا نکند اندکی و تنها حتی اندکی از پول های بادآورده و به دست آمده از خون هزاران هزار انسان بی گناه در سراسر گیتی به خطر افتد؟امروزه  پلید حاکمانی ظالم ، داعیه حقوق بشر را سر می دهند که در جای جای دنیا اولین ناقضین حقوق بشرند!

جوانان و نوجوانان ایران اسلامی با درک و شناخت عمیق جنایات رژیم سرمایه داری و ظالم آمریکای جهانخوار ، ضمن اعلام همدردی با خانواده کودکان مظلوم جان باخته در این جنایت هولناک از مجامع جهانی و آزاد اندیشان ملل دنیا می خواهند با بررسی ابعاد و ریشه های این حادثه ، از هر طریق و روشی در محکومیت حاکمان بی تدبیر و نالایق کشور آمریکا  اقدام نمایند و ابعاد خیانتبار این عُمال ظلم و جور را برای مردم برملاء و آشکار سازند.

دانش آموزان ایران اسلامی همگام با دانش آموزان مظلوم آمریکا با صدای بلند فریاد بر می آورند که ؛ ای دولتمردان دست نشانده نظام سرمایه داری آمریکا ، به اقدامات سودجویانه و پول پرستانه ضد بشری خود که منجر به بروز خشونت بر علیه کودکانتان می باشد پایان دهید.

سازمان بسیج دانش آموزی

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۹
کد خبر : 1116
بازدیدها: 261

پاسخی بگذارید »