سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان امروز، هنوز هم پرچمدار ۳۶ سالگی انقلابند

danesheroz1 بهمن ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموزان امروز، هنوز هم پرچمدار ۳۶ سالگی انقلابند

دانش روز: دانش آموزان در صحنه بودند که بعد از انقلاب نیز در مسیر تثبیت دستاوردها و آرمان های آن با شروع جنگ تحمیلی قاسم گونه و علی اکبروار یار انقلاب شدند و ایثارگری های فراوانی را از خود نشان دادند

 به گزارش دانش روز، هر سال که ایام الله دهه فجر فرا می‌رسد و اندک اندک روزها را پشت سر می گذارم تا به قله پیروزی انقلاب، یعنی ۲۲ بهمن ماه برسم این جمله امام خمینی(ره) در سال ۴۲ برایم تداعی می‌شود که وقتی اطرافیانش در خردادماه سال ۴۲ به ایشان اعتراض کردند که با کدام لشگر و سرباز جلوی شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله قد علم کرده ای و می خواهی مبارزه کنی؟

امام راحل(ره) با افتخاری غرور انگیزی فرمود، من سرباز زیاد دارم سربازان من کودکانی هستند که در حال حاضر در گهواره هستند.

شاید آن روزها کسی معنای این سخن پر عظمت امام را متوجه نشد؛ اما وقتی در سال های ۵۶ و ۵۷ که همان نوزادان ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ ساله شده و در مقطع دانش آموزی قرار داشتند میدان دار مبارزه علیه رژیم ملعون شاه با رهبری ایشان شدند همه به خوبی از دیدگاه بلند و آرمانی امام آگاه شدند.

بله بر کسی پوشیده نیست که این انقلاب علاوه بر جوانمردی های شیرزنان و مردان و حتی پیرمردان و پیرزنان، الماس های درخشانی داشت که اگر چه صاحب دستان کوچکی بودند اما با همان مشت های گره کرده کوچک و ظریف وارد جنگی تن به تن با دشمن تا بن دندان مسلح شدند.

نقش دانش آموزان در مبارزات قبل از انقلاب قابل انکار نیست، حتی برخی مواقع این نوگلان در سنین دبستان به کمک انقلاب آمدند و با پخش اعلامیه های امام به پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک کردند.

همین دانش آموزان در صحنه بودند که بعد از انقلاب نیز در مسیر تثبیت دستاوردها و آرمان های آن با شروع جنگ تحمیلی قاسم گونه و علی اکبروار یار انقلاب شدند و ایثارگری های فراوانی را از خود نشان دادند.

A0944360

یک انقلاب مردمی به وجود همه اقشارش برای کسب سربلندی و عزت و اقتدار نیازمند است، دانش آموزان هم به عنوان آینده سازان کشورمان از این گروه مستثنی نیستند.

ایران اسلامی در این ۳۵ سال که از پیروزی آن می‌گذرد همیشه و هرساله با دشمنی هایی روبرو بوده که قصد براندازی و ریشه کنی نظام را داشته اند. به راستی پیام این انقلاب چه بوده که همچون خاری در چشم و استخوانی در گلو برای غربی ها شده است؟

این نکته ای است که ما دانش آموزان باید به خوبی و با بصیرت آن را درک کنیم.

پیام انقلاب ما ایستادگی در مقابل ظلم و ستم و دستیابی به آزادی حقیقی و عمل به دستورات خدای متعال است.

کدام کشور در جهان است که مقابل ظلم ایستاده و کشورش را حفظ کرده و غربی ها برایش حیله و نیرنگ به کار نبرده اند؟

آیا تک تک ما تمایل نداریم در خاک کشور و وطن مان با امنیت، بدون زورگویی و قلدری مستکبران، با داشتن و بهره مندی از امکانات برای همه مردم، بهره داشتن از حق انتخاب و درس خواندن و ادامه تحصیل زندگی کنیم؟

مردم در دهه چهل به رهبری امام خمینی(ره) برای رسیدن به این اهداف قیام کردند، قیامی که نتایجش برای ما به ارمغان آمده است.

ملت ایران هزاران شهید در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با صدامیان داد تا دانش آموزان امروز در امنیت و آزادگی درس بخوانند و افتخارآفرینان کشورشان باشند.

81007807-5443345

برای همین دشمن امروز با هجوم همه جانبه به مرز عقاید، دین و باورهای ما میخواهد نوجوانان و جوانان به تدابیر کشورشان بی اهمیت و بی اعتقاد شوند.

استکبار جهانی می‌خواهد با سرگرم کردن دانش آموزان امروز به سرگرمی های کاذب روح مقاوت و ایستادگی که رمز پیروزی در مقابل ظلم است از وجود یک رزمنده کوچک بگیرد.

اما این خیال باطلی است که دشمنان ایران اسلامی با خود به گور خواهند برد.

ما دانش آموزان در جشن ۳۶ سالگی نظام جمهوری اسلامی به جهانیان ثابت خواهیم کرد که این راه ادامه دارد تا روزی پرچم ناب محمدی را در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) به دست بگیریم و دشمنان را به خاک مذلت بکشانیم.

images (1)

منبع: همشاگردیها

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۰
کد خبر : 91817
بازدیدها: 318

پاسخی بگذارید »