شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان المپیادی امسال خوش درخشیدند

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموزان المپیادی امسال خوش درخشیدند

دانش روز: در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی، تیم های ملی المپیاد دانش آموزی کشور دست به خلق یک حماسه علمی زدند

       به گزارش دانش روز، ساعی دهقان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: دانش آموزان المپیادهای علمی کشور که امسال در قالب رشته های کامپیوتر، فیزیک، زیست شناسی ، شیمی، ریاضی و نجوم و اختر فیزیک در مسابقات جهانی حضور یافته بودند،  باشرکت در آزمون های مربوطه و اعلام نتیجه در سه رشته؛ کامپیوتر ، فیزیک و زیست شناسی ، مهرتایید دیگری بر نام  ماندگار جمهوری اسلامی ایران در عرصه علمی جهان زدند.

        وی افزود: بااعلام نتیجه ۳ رشته فیزیک، کامپیوتر و زیست شناسی تیم های ملی المپیاد دانش آموزی، اعزامی به مسابقات جهانی، جمهوری اسلامی ایران موفق شد، ۶ مدال طلا،۵ نقره و ۲ برنز را از آن خود نماید.

       ساعی دهقان اضافه کرد: نتایج المپیاد شیمی فردا اعلام می شود و آزمون تیم ملی المپیاد ریاضی فرداشب.، برگزار
می شود، همچنین تیم نجوم و اختر فیزیک نیز هنوز به مسابقات اعزام نشده اند.

       شایان ذکراست؛ دراین سری از مسابقات ، تیم ملی المپیاد کامپیوتر حائز رتبه ششم و تیم ملی المپیاد زیست شناسی حائز رتبه چهارم شد و تیم ملی المپیاد فیزیک نیز موفق شد رتبه هفتم جهان را از آن خود کند.

       براساس این گزارش ، در مقایسه سه سال آخر برگزاری مسابقات المپیادهای علمی، دانش آموزان ایرانی در سال ۸۹ موفق به کسب ۳۱ مدال جهانی و ۲ دیپلم افتخارشامل: ۳طلا، ۱۷ نقره، و۱۱ برنز در سال ۹۰، ۳۳ مدال جهانی با ترکیب ۵ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۹ برنز و سال ۹۱ نیز ۳۳ مدال جهانی ، شامل ۷ نشان طلا، ۱۴ نقره و ۱۲ برنز در
رشته های ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، شیمی، زیست و نجوم شدند.

       این گزارش می افزاید: از سال ۶۶ که اولین سال حضور جهانی تیم ملی المپیاد ریاضی بود تا به امسال که هنوز آزمون این رشته برگزارنشده است، این تیم توانسته است در سال ۷۷ مقام اول جهان در رشته ریاضی را باکسب ۵ مدال طلا و یک نقره از آن خودکند. سال ۱۳۸۱ ، نیز تیم ملی المپیاد فیزیک موفق شد، مقام دوم جهان را با ۵ نشان طلا به دست آورد. تیم ملی کامپیوتر بهترین نتیجه یعنی کسب مقام چهارم را در سال ۷۲ با یک مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز به خوداختصاص داد. در رشته شیمی تیم ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در دو سال متوالی ۷۴ و۷۵ توانست به ترتیب مقام اول جهان را با ۴ مدال طلا در سال ۷۴ و ۳ طلا و یک نقره در سال ۷۵ از آن خود کند.

       براساس این گزارش، تیم ملی المپیاد زیست شناسی امسال جایگاه چهارم جهان را با ۲ مدال طلا و ۲ نقره به دست آورد، هم چنین تیم ملی نجوم و اختر فیزیک در دوسال ۸۶و۸۸به ترتیب موفق به کسب مقام مشترک اولی جهان باکشور کره با ۳ مدال طلا و ۵ نقره و کسب جایگاه اول جهان با ۴ طلا ، ۴ نقره و یک برنز شد.

منبع:وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۶
کد خبر : 41228
بازدیدها: 420

پاسخی بگذارید »