دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان البرز با بیماری های قلب و عروق آشنا می شوند

danesheroz فروردین ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموزان البرز با بیماری های قلب و عروق آشنا می شوند

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از آموزش بیماری های قلب و عرق به دانش آموزان به مناسبت هفته بهداشت خبر داد.

رضا طارمی  اظهار داشت: در این هفته برنامه های متنوعی برای دانش آموزان و مربیان تدارک دیده شده است که آموزش های کمپین قلب و عروق و غربالگری دانش آموزان از جمله مهمترین این برنامه ها است.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری جشنواره های تغذیه سالم با توجه به شعار سال (فشار خون را جدی بگیریم) یکی از برنامه های مورد توجه و مهم است که در این زمینه نیز به دانش آموزان آموز هایی داده خواهد شد.

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: برگزاری مسابقات ورزشی متنوع، برگزاری مسابقه کتاب خوانی بر اساس پکیج ارائه شده به دانش آموزان تحت عنوان “زندگی عاری از خطر”، برگزاری برنامه های متمرکز در هر منطقه از آموزش و پرورش البرز متناسب با روزشمار اعلام شده و …. از دیگر برنامه های این هفته برای دانش آموزان است.

طارمی به مدارس مجری طرح مروج سلامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ مدرسه مروج سلامت در سطح استان با اولویت مدارس ابتدایی فعالیت دارند که گسترش تغذیه سالم و گرایش دانش آموزان به تغذیه خانگی مهمترین برنامه های در حال اجرا برای این مدارس است.

وی افزود: همچنین ۲۱۰ مراقب سلامت که همگی تحت پوشش آموزش های تخصصی و مورد نیاز سلامت دانش آموزان قرار گرفته اند نیز در مدارس مروج سلامت فعالیت می کنند.

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۶
کد خبر : 11098
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »