دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش‌ آموزان به کد الکترونیکی مجهز می‌شوند

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
دانش‌ آموزان به کد الکترونیکی مجهز می‌شوند

دانش روز: رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از ارائه تولیدات الکترونیکی برای پایه‌های تحصیلی اول، دوم، سوم و ششم و هفتم از مهر امسال خبر داد

 به گزارش دانش روز،  محی الدین بهرام محمدیان گفت: از سال تحصیلی ۹۲-۹۳ علاوه بر کتاب‌های درسی در پایه‌های اول، دوم، سوم و ششم ابتدایی و همچنین کلاس هفتم، سایر اجزا و بسته‌های آموزشی الکترونیکی برای دانش آموزان و معلمان ارائه می‌شود.

وی افزود: این محتوای الکترونیکی علاوه براینکه به صورت آنلاین و برخط خواهند بود، به صورت غیربرخط نیز در سامانه رشد بارگذاری خواهد شد.

محمدیان تصریح کرد: در پایه هفتم (اول متوسطه اول) آموزش زبان انگلیسی و زبان عربی با متد و روش جدیدی به دانش آموزان ارائه خواهد شد و معلمان این دو درس علاوه بر کتاب، سی‌دی‌های آموزشی، راهنمای تدریس و کارت‌های آموزشی دریافت خواهند کرد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی زبان آموزی مورد تاکید است و در آموزش عربی نیز آموزش صرف نحو در متن درسی و آشنایی با مکالمه زبان عربی مدنظر خواهد بود و دانش آموزان آشنایی بیشتری با قرآن پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: به طور کلی می‌توان گفت در روشهای جدید آموزش عربی، زبان عربی در خدمت فهم متون دینی و تقویت زبان فارسی خواهد بود.

محمدیان تصریح کرد: پیش از این بحث کیف الکترونیکی مطرح شده بود که امروز ایده‌های جدیدی برای آموزش‌های الکترونیکی در فضای مجازی و سایبری عنوان شده و بر همین اساس در آینده دانش آموزان یک کد الکترونیکی خواهند داشت تا از طریق آن بتوانند در مدرسه، منزل و یا در هر کجا که به کامپیوتر دسترسی دارند، آموزش خود را تعقیب کنند.

به گفته محمدیان، تنوع محیط‌های یادگیری الکترونیکی تغییرات زیادی کرده است و آموزش و پرورش به دنبال ارائه کد الکترونیکی به دانش آموزان است تا بتوانند در مقاطع پایین‌تر از طریق کامپیوتر و در مقطع متوسطه از طریق تلفن اطلاعات درسی را دریافت کنند.

منبع: پانا

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۱
کد خبر : 56969
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »