چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش‌آموز دورگه بسکتبال در آرزوی تیم‌ ملی

danesheroz1 اسفند ۵, ۱۳۹۲ ۰
دانش‌آموز دورگه بسکتبال در آرزوی تیم‌ ملی

دانش روز: دانش آموز دورگه بسکتبالیست تیم شهر تهران می گوید هدفش از حضور در تیم های دانش آموزی رسیدن به تیم ملی بسکتبال ایران در سال های آتی است

به گزارش دانش روز، آرش محمودیان در حاشیه المپیاد فرهنگی- ورزشی دانش آموزان کشور درگفتگو باروابط عمومی فدراسیون ورزش مدارس در اصفهان گفت: پدر من ایرانی و مادرم اهل جمهوری چک است. من در کشور کانادا به دنیا آمدم و همراه خانواده ام ۱۰سال در این کشور زندگی کردیم تا اینکه به ایران آمدیم و الان حدود شش یا هفت سال است که در تهران زندگی می کنیم.

وی با بیان اینکه دانش آموز مدارس بین الملل در تهران بوده و به زبان انگلیسی تحصیل می کند، افزود: با درخشش در بازی های منطقه توانستم خودم را نشان بدهم و با اینکه تنها پس از ورود به ایران بسکتبال را به فوتبال ترجیح دادم و وارد این رشته شدم، خیلی زود مورد توجه مسئولان تیم دانش آموزی بسکتبال تهران قرار گرفتم.

 این بازیکن دورگه تهران در خصوص انتخاب رشته بسکتبال، چنین توضیح داد: با توجه به اینکه قد و قامت لازم برای ورود به بسکتبال را داشتم و همچنین خیلی فرهنگ بازی بسکتبال را می پسندیدم وارد این رشته شدم و با توجه به علاقه زیادم از الان به تیم ملی فکر می کنم.

 محمودیان سطح بازی های دانش آموزی ایران و کانادا را مشابه دانسته و تفاوت آن ها را چنین بیان کرد: سطح مسابقات تقریبا نزدیک به همدیگر است اما تفاوت بازی های دانش آموزی در این دو کشور تنها مربوط به حضور خانواده ها است. در آنجا اگر حتی بازی های دانش آموزی در استان دیگر هم برگزار شود، خانواده ها فرزندان خود را در هنگام مسابقه تنها نمی گذارند.

 وی حضور در جمع هم تیمی ها و پیدا کردن دوستان زیاد در این المپیاد را جذاب ترین بخش مسابقات برای خود دانسته و تاکید کرد: اینکه با بازیکن ها دور همدیگر هستیم و با هم اوقات خوشی داریم برای من بسیار جالب و دوست داشتنی است و با اینکه ۱۰سال خارج از ایران زندگی کرده ام هیچگاه احساس دور بودن از آنها نمی کنم. هر چند که همیشه عادت های شخصی من مثل مسواک زدن زیاد، خوابیدن به موقع و … من برای آنها عجیب است.

دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
کد خبر : 95154
بازدیدها: 116

پاسخی بگذارید »