شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش‌آموزان خلاق برازجان موفق به ساخت زیردریایی، هاورکرافت و موشک آبی شدند.

danesheroz اسفند ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

در سال تولید ملی محقق شد

ساخت زیردریایی و موشک آبی توسط دانش‌آموزان خلاق برازجان

 

به نقل از فارس از دشتستان، رئیس آموزش و پرورش دشتستان بعد از ظهر سه شنبه در آئین رونمایی از این طرح‌ها اظهار داشت: ایران اسلامی در مسیر رشد و بالندگی قرار دارد و با تلاش متخصصان داخلی، شاهد کسب موفقیت‌های ارزشمندی هستیم.

 

عباسعلی اسدی با اشاره به ساخت زیردریایی و موشک آبی توسط دانش‌آموزان خلاق برازجان خاطر نشان کرد: دانشمندان جوان آموزشگاه شاهد نبی اکرم (ص) برازجان با حداقل امکانات موفق به ساخت زیردریایی، هاورکرافت و موشک آبی شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: علی بازیار، محمد زکی، نیما بحرینی‌مطلق و حمیدرضا دشتی دانش‌آموزانی هستند که در «سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» با همتی بالا و پشتیبانی کادر آموزشگاه موفق به ساخت وسایل فوق شدند.

 

این مسئول عنوان کرد: از جمله قابلیت‌های هاورکرافت مانور بالا، کنترل از راه دور و تصویربرداری زنده است که با همت دانش‌آموزان ساخته شده است.

 

اسدی یادآور شد: از قابلیت‌های زیردریایی نیز قدرت فیلمبرداری در زیر آب، حرکت و مانور تا عمق ۵۰ متری، کنترل از راه دور و … است و موشک آبی نیز یک استارت ساده‌کاری برای آشنایی با کارکرد موشک‌ها و آزمایش پرتاب بدون خطر است.

 

رئیس آموزش و پرورش دشتستان ضمن تقدیر و تشکر از دانش‌آموزان و مدیریت آموزشگاه گفت: ما موفق شدیم، تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم و با تولیدات داخلی نقشه شوم دشمن را نقش بر آب سازیم.

 

اسدی متذکر شد: این کار شما بسیار ارزشمند است و از خداوند متعال برای شما و همه دانشمندان جوان ایران اسلامی آرزوی موفقیت و سرافرازی می‌کنیم

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۶
کد خبر : 8222
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »