پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش‌آموزان بازیگران طراز اول صحنه انتخابات

danesheroz خرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
دانش‌آموزان بازیگران طراز اول صحنه انتخابات

دانش روز :پرشورتر شدن حماسه سیاسی با رای اولی‌ها

کمتر از ۲ روز دیگر به انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده و شور و هیجان انتخابی دیگر تمام شهر را تحت الشعاع خود در آورده است. در این میان حضور و اشتیاق دانش آموزان رای اولی هم پای دیگر اقشار جامعه حال و هوای دیگری دارد.
در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو یک میلیون و ۶۳۱ هزار و ۲۰۶ دانش آموز رای اولی پای صندوق های رای خواهند رفت و اولین حضور رسمی خود را در عرصه سیاست کشور به نمایش می گذارند.
اساسا دانش آموزان رای اولی به مثابه نمایندگان جامعه دانش آموزی کشور به شمار می روند و ارشدهای دانش آموزی در کشور محسوب می شوند که در بحث سیاسی مهمی همچون انتخابات مشارکت داده شده اند و ظرفیت و شرایط حضور آنان در انتخابات مهیا شده است.
نکته قابل توجه در این میان این است که حضور دانش آموزان رای اولی به محافل و بحث های سیاسی رنگ و بوی دیگری بخشیده است و همواره تمامی انتخابات ها با وجود دانش آموزان رای اولی پر تکاپوتر و پویاتر است.
دانش آموزان رای اولی نقش های گسترده ای در فرایند انتخابات برعهده دارند که از آن جمله می توان به  تشویق و تهییج خانواده ها به حضور پای صندوق های رای اشاره کرد.
از سوی دیگر، رهبر انقلاب امسال را سال خلق حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کرده‌اند و از این رو انتخابات ریاست جمهوری مرحله مهمی در جهت خلق حماسه سیاسی توسط مردم به شمار می رود و  شرکت دانش آموزان در انتخابات پیروی از  فرمایشات رهبر انقلاب برای خلق حماسه سیاسی است.

 

در انتخابات پیش رو، مشارکت و حماسه‌سازی دانش‌آموزان در موضوع انتخابات با محوریت تشکل های دانش‌آموزی صورت می‌گیرد و در این راستا بسیج دانش‌آموزی با ۴.۵ میلیون عضو، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی با ۵۰۰ هزار عضو، سازمان دانش‌آموزی با یک میلیون عضو، هلال احمر با یک میلیون دانش‌آموز، شوراهای دانش‌آموزی، مجلس دانش‌آموزی و همیاران پلیس با محوریت تشکل‌ها در موضوع انتخابات فعالیت خواهند کرد.
از دیگر موارد حائز اهمیت در بحث انتخابات و دانش آموزان نیابد از نقش و بازیگری های رسانه های خارج از کشور غافل شد که همواره در پی سیاه نمایی و  نشان دادن چهره ای  غلط از جامعه جوان ایرانی هستند. شبکه‌های ضد انقلابی در این چند روز باقی مانده از انتخابات تلاش می کنند تا دانش آموزان را به واسطه تهاجم فرهنگی تحت تاثیر برنامه‌های تبلیغاتی خود قرار دهند و دانش آموزان را از حضور در انتخابات پشیمان کنند.

 

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۸
کد خبر : 28291
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »