پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش‌آموزان از اردوی راهیان نور می‌گویند

danesheroz1 آبان ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
دانش‌آموزان از اردوی راهیان نور می‌گویند

دانش روز: اینجا اردوی راهیان نور است یکی از دانش‌آموزان می‌گوید: «در این اردو فهمیدم که روی کشورم باید غیرت داشته باشم و قدر رهبرمان را بدانیم».

به گزارش دانش روز، اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان ۱۳ مهر در سراسر کشور آغاز شد و این روزها مناطق عملیاتی کشور میزبان دانش‌آموزان پسر هستند.

دانش‌آموزان خوشحالند؛ برخی برای بار اول است که از خانواده جدا شده‌اند اما در کنار دوستان احساس غریبی نمی‌کنند.

آنها ۵ روز را در اردوی راهیان نور می‌گذرانند و ضمن بازدید از مناطق عملیاتی، خاطرات رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس را می‌شنوند؛ گاهی با خود خلوت می‌کنند و گاهی در میان شیطنت‌های نوجوانی، خود را به جای رزمندگان تجسم می‌کنند.

محسن جهانی یکی از دانش‌آموزان زائر مناطق عملیاتی کشور با بیان اینکه شهدا در راه خدا جهاد کردند، گفت: اینجا حس قشنگی دارم و از اینکه به این مناطق آمده‌ام خوشحالم.

آرمین میرویسی بیان داشت: در این اردو فهمیدم که روی کشورم باید غیرت داشته باشم و قدر رهبرمان را بدانیم.

محسن یاراحمدی یکی از دانش‌آموزان منطقه ۷ تهران در اردوی راهیان نور گفت: در اردوی راهیان نور متوجه شدم که ما در جنگ ناعادلانه توانستیم پیروز شویم و بیش از گذشته حضور خدا را حس می‌کنم.

مهدی نجفی نیز اظهار داشت: در این اردو فهمیدم که همه رزمندگان و شهدا خانواده داشتند اما به خاطر ما از خانواده‌شان گذشتند.

سرهنگ پاسدار علی تقوایی، معاون تربیت و آموزش سازمان بسیج دانش‌آموزی در این خصوص گفت: در صورت تأمین اعتبارات قصد داریم یک میلیون نفر شامل ۱۰۰ هزار فرهنگی و ۹۰۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر را به اردوی راهیان نور اعزام کنیم.

وی بیان داشت: امسال ۱۳۵۰ کیلومتر سرزمین دفاع مقدس از آذربایجان غربی تا دهانه خلیج فارس شامل استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان آماده بازدید دانش‌آموزان است.

سرهنگ پاسدار تقوایی با بیان اینکه دانش‌آموزان در چهار مرحله به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند، گفت: ۲ مرحله برای دانش‌آموزان پسر و ۲ مرحله برای دانش‌آموزان دختر در نظر گرفته شده است که امسال در مرحله اول از ۱۳ مهر تا ۲۰ آبان، دانش‌آموزان پسر در حال اعزام هستند و از ۲۵ آبان تا ۲۸ آذر دانش‌آموزان دختر اعزام می‌شوند؛ پس از آن، یک ماه تعطیل برای امتحانات دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است و مجدداً از اول بهمن اردوی راهیان نور ادامه پیدا می‌کند که تا پایان اسفند نیز ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص سفر ریلی دانش آموزان به اردوی راهیان نور اظهار داشت: به استان‌ها اعلام کردیم در صورتی که امکان سفر ریلی دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور وجود داشته باشد، تمام هزینه‌های آن را پرداخت می‌کنیم، اما در همه استان‌ها این امکان وجود ندارد و تنها در چهار استان خراسان رضوی، سمنان، شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران از طریق ریلی، دانش‌آموزان را به اردوی راهیان نور اعزام کنند.

معاون آموزش و تربیت سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به پوشش بیمه‌ای دانش‌آموزان در طول سفر بیان داشت: برای دانش‌آموزان سه نوع بیمه وجود دارد، شامل بیمه شخص ثالث توسط آموزش و پرورش، بیمه غرامت بسیج و بیمه حمل و نقل اتوبوسی است که در بیمه بسیج، دانش‌آموز با آغاز سفر، تحت پوشش بیمه قرار گرفته و به او کارت داده می‌شود.

تصاویر زیر دانش‌آموزان زائر منطقه ۷ آموزش و پرورش تهران را نشان می‌دهد که عکس‌های خود از این سفر را برای خبرگزاری فارس ارسال کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:فارس

یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۰۴:۰۵
کد خبر : 74231
بازدیدها: 460

پاسخی بگذارید »