دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشگاه ها ظرفیت پذیرش دانشجو ی خوابگاه را اعلام کنند

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
دانشگاه ها ظرفیت پذیرش دانشجو ی خوابگاه را اعلام کنند

دانش روز: رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در نامه ای خطاب به دو مقام مسئول وزارت علوم درخواست کرد که دانشگاهها هر چه زودتر ظرفیت پذیرش دانشجو در خوابگاهها را اعلام کنند

 به گزارش دانش روز، کیوان مرادیان در نامه ای خطاب به رئیس سازمان سنجش و معاون آموزشی وزارت علوم، اعلام کرد: هر ساله در آغاز سال تحصیلی یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان و خانواده های آنان به ویژه دانشجویان غیربومی، اسکان در خوابگاهها و سایر سکونتگاههای مناسب برای زندگی دانشجویی است.

در سالهای اخیر با توجه به پذیرش قابل توجه دانشجو در تحصیلات تکمیلی این نگرانی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و خانواده های آنان نیز سرایت کرده است.

جهت کاهش این نگرانی دستور فرمایید ترتیبی اتخاذ شود که دانشگاهها ظرفیت پذیرش دانشجویان جدید در مقاطع مختلف تحصیلی را در خوابگاههای دانشجویی از طریق سامانه های مختلف از جمله سازمان سنجش آموزش کشور و دفترچه های مرتبط اطلاع رسانی کنند تا دانشجویان با اطلاع بیشتر و با در نظر گرفتن شرایط موجود نسبت به انتخاب دانشگاه محل تحصیل خود اقدام کنند.

وی همچنین موارد زیر را که مورد توجه و تاکید صندوق رفاه دانشجویان کشور است، خطاب به دانشگاهها اعلام کرد:

بومی گزینی بخش قابل توجهی از پذیرش دانشگاه در تمام مقاطع تحصیلی، جهت کاهش هزینه های خانواده ها و دانشگاهها در حوزه رفاهی و دانشجویی

حداکثر مساعدت لازم جهت نقل و انتقال دانشجویان به دانشگاه منطقه بومی با کمک سازمان امور دانشجویان

صندوق رفاه دانشجویان همراه با تلاش حداکثری برای بسترسازی مناسب برای ایجاد ظرفیتهای جدید اسکان دانشجویان و به کارگیری ظرفیت بخش غیردولتی، نسبت به سیاستگذاری و راهبری خوابگاههای دانشجویی خواهد پرداخت.

هر گونه مسائل و محدودیتهای احتمالی ظرفیت اسکان دانشجویان در صورت عدم اطلاع رسانی به موقع دانشگاه، متوجه رئیس و سایر مسئولان دانشگاه خواهد بود.

منبع:مهر

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
کد خبر : 39841
بازدیدها: 307

پاسخی بگذارید »