پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشگاه فرهنگیان پارکینگ آموزش و پرورش است

danesheroz1 مهر ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
دانشگاه فرهنگیان پارکینگ آموزش و پرورش است

دانش روز: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در مناطقی که کمبود فضای آموزشی داریم ظرفیت های مدارس غیر انتفاعی را خریداری می کنیم

 به گزارش دانش روز، فانی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی پردیس های دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران گفت: خرید ظرفیتهای مدارس غیر انتفاعی را به صورت یک سیاست در کمیته توسعه مشارکت های آموزش و پرورش دنبال می کنیم اما در حال حاضر هنوز دستورالعمل آن را ننوشته ایم.

وی افزود: کمبود معلم در مناطق روستایی صحت ندارد در نقاطی که کمبود معلم هم وجود داشت از طریق پرداخت اضافی کار این مشکل حل شد.

*بهسازی منابع انسانی مهمترین هدف دانشگاه فرهنگیان است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: بهسازی منابع انسانی مهمترین هدف دانشگاه فرهنگیان تلقی می شود.

 

علی اصغر فانی یاد اور شد: طی سال های اخیر تمام وزرا در آموزش و پرورش بحث تحول را مطرح کرده اند ،‌ چون عنصر اصلی که مهم است تغییر نکرده تحولی نیز اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: یکی ا ز شاخص های مهم توسعه یافتگی سهم سرمایه انسانی است به طوری که کشور توسعه یافته کشوری است که سرمایه انسانی آن بیشتر باشد.

سر پرست وزارت آموزش و پرورش گفت: ماموریت دانشگاه فرهنگیان فقط تربیت دانشجو نیست بلکه بهسازی منابع انسانی مهمترین هدف دانشگاه فرهنگیان است.

وی افزود: بادی در دانشگاه فرهنگیان نیروهایی تربیت شوند که رفتار و کردار آن ها بتواند الگوی نسل آینده باشد  و آن چه دانشگاه فرهنگیان را از بقیه دانشگاه ها متمایز می کند نقش فرهنگی است . سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان مرکز علوم تحقیقات است و پارکینگ آموزش و پرورش نیست و باید توسط افراد صلاحیت دار اداره شود.

فانی گفت: باید در دانشگاه فرهنگیان شرایط برای ادامه تحصیل معلمان در مقاطع تحصیلات تکمیلی ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: خواسته من از سرپرست دانشگاه فرهنگیان این است که در پرورش نیروی انسانی دانشگاه سخت گیری کنند و اجازه ورود افراد بی صلاحیت را به این دانشگاه ندهند.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۳
کد خبر : 68720
بازدیدها: 248

پاسخی بگذارید »