جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشگاه فرهنگیان مهرماه امسال دانشجو نمی پذیرد

danesheroz1 شهریور ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
دانشگاه فرهنگیان مهرماه امسال دانشجو نمی پذیرد

دانش روز: سرپرست دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده، احتمال می رود در مهرماه امسال دانشجو نپذیریم

 به گزارش دانش روز،  جهانبخش محبی نیا افزود: دانشگاه فرهنگیان در بهمن ماه جاری حدود یکصد دانشجو را تحت تعلیم و تربیت قرار خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد تربیت ناصحیح این تعداد از دانشجویان منجر به بروز ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی خواهد شد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش فیزیک در این دانشگاه، گفت: آموزش علم فیزیک در این دانشگاه به دانشجویان رشته معلمی، از پرورش یک فیزیکدان مهم تر است.

محبی نیا افزود: لازم است تا در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر ارایه دروس رشته فیزیک ، یک دوره روانشناسی، تعلیم و تربیت و فنون یادگیری به عنوان دروس اصلی ارایه شود.

وی اظهار داشت: هر ساله باید مجموعه ای از آموزش ها از طریق این کنفرانس ها در قالب کتاب تبدیل به سرفصل و متن شده و در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد.

وی تاکید کرد آزمایشگاه فیزیک دانشگاه فرهنگیان باید در اختیار معلمان فیزیک باشد و این آموزشگاه ها در حد توان باید به روز شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: باید ارتباط علمی با دانشگاه های معتبر دنیا سرلوحه کار قرار گیرد.

محبی نیا، پیشرفت تحصیلی فیزیک، نقش روش تدریس در کاهش اضطراب در دانش آموزان، نقش آزمایشگاه در فیزیک و شبیه سازی وسایل فیزیک با کمک نرم افزار، نهادینه کردن مشاهده علمی و تفکر در آموزش فیزیک را از جمله مواردی دانست که باید همواره مورد توجه معلمان فیزیک باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: امروز از بین کشورهای جهان اسلام، تنها سه کشور ایران، ترکیه و مالزی توانسته اند در عرصه علمی جهانی جزو کشورهایی باشند که در مقام اول تا بیستم قرار گیرند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد این دانشگاه باید بقچه بودجه خود را پهن کند تا معلم از بودجه دانشگاه فرهنگیان برای حیات ایران، پول بردارد.

محبی نیا با اشاره به اینکه ۷۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه کل کشور است، گفت: ساخت پتروشیمی ، بندر و فرودگاه مهم است اما واجب تر از همه اینها ، ساختن بنیاد آموزش و پرورش است.

منبع:پانا
پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
کد خبر : 57614
بازدیدها: 210

پاسخی بگذارید »