دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روحانی در دانشگاه:

دانشگاه خانه احزاب نیست اما کارگاه سیاست است

danesheroz1 آذر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
دانشگاه خانه احزاب نیست اما کارگاه سیاست است

دانش روز: رئیس جمهور در سخنرانی خود در دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز دانشجو با بیان اینکه ۱۶ آذر روز آزادی و استقلال و حاکمیت ملی است ، گفت : دانشگاه خانه احزاب نیست اما کارگاه سیاست است

 به گزارش دانش روز،  حسن روحانی رئیس جمهور در اولین سال آغاز به کار دولت یازدهم همزمان با ۱۶ آذر در با دانشجویان دانشگاه های مختلف در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: امروز همه دانشگاه ها در صف مقدم در کنار یکدیگر در برابر استعمار و استبداد و هر گونه مداخله خارجی با قدرت ایستاده اند.

وی افزود : استقلال خواهی ، عدالت خواهی و آزادی طلبی آرمان جوانان این مرز و بوم است.

رئیس جمهور گفت : دانشگاه علاوه بر اینکه پرچمدار علم و دانش است ، همچنان پرچمدار آزادی و نقادی خردمندانه در این سرزمین است. درست است که دانشگاه خانه احزاب نیست اما کارگاه سیاست است.

وی سیاست را تدبیر منزل و حکمت عملی و سیاست به مفهوم بهتر اداره کردن کشور خواند.

سخنان رئیس جمهور با تشویق حاضران همراه بود.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش به توافق هسته ای اشاره کرد و یاد آور شد که رژیم صهیونیستی از این توافق خشمگین شد و دوستان ایران در منطقه از این توافق خرسند شدند .

بعد از این اظهارات روحانی شعار مرگ بر اسرائیل دانشجویان سالن را فراگرفت . دانشجویان همچنین شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست و مرگ بر امریکا سر دادند.

قبل از آغاز رسمی این مراسم کلیپی از اقدامات صد روزه رئیس جمهور و مهمترین سخنان دکتر روحانی پخش شد که دانشجویان در واکنش به بخش هایی از این کلیپ به تشویق سخنان رئیس جمهور می پرداختند.

در این دیدار که عنوان آن طبق بیلبورد برنامه ” دیدار صمیمانه رئیس جمهور با دانشجویان همزمان با روز دانشجو” است، حجت الاسلام محمدیان رئیس دفتر نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها،  وزیر علوم، وزیر بهداشت ، رئیس دفتر رئیس جمهور، دستیار ویژه رئیس جمهور و برخی روسای دانشگاه ها حضور دارند.

قرار است پس از سخنرانی دکتر روحانی، رئیس جمهور به پرسش های دانشجویان نیز پاسخ دهد.

منبع: مهر

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱
کد خبر : 78394
بازدیدها: 364

پاسخی بگذارید »