سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احمدی نژاد چطور استثنا شد؟

دانشگاه احمدی نژاد نیاز به مجوز دولت روحانی دارد

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
دانشگاه احمدی نژاد نیاز به مجوز دولت روحانی دارد

دانش روز: یک منبع آگاه گفت: اساس‌ نامه یا اعضای هیات مؤسس دانشگاه احمدی‌ نژاد باید به تصویب دولت جدید برسد اما تلاش می کنند تا قبل از آن مجوزها را از وزارتین زیربط اخذ کند.

به گزارش دانش روز، یک منبع آگاه درباره اینکه آیا باید دانشگاه احمدی نژاد به تصویب دولت جدید برسد، گفت: این مساله یک مقدار پیچیده شده است، از نظر حقوقی هم باید بررسی شود.

وی ادامه داد: اینکه هیات موسس آن باید به تایید شورا برسد از مباحثی هستند که باید بررسی شود.

این منبع آگاه درباره ارایه مجوز توسط شورا به منظور راه اندازی دانشگاه به دیگر مسئولان گفت: دانشگاه احمدی نژاد، استثنا است دیگر استثنائات که شورا به آنها مجوز داده کم بوده است. ارایه مجوز روال محدودی دارد تقاضا توسط دبیر شورا به رئیس جمهور ارجاع و پس از بررسی مجوز ارایه می شود.

وی افزود: تا کنون ۴  الی ۵ مورد مجوز برای راه اندازی دانشگاه برای مسئولان در تهران توسط شورا صادر شده است.

وی درباره این سئوال که آیا درست است که مجوز دانشگاه احمدی نژاد هنوز تصویب نشده و باید دولت جدید آن را تصویب کند، گفت: اگر این دانشگاه خاص تلقی شود که توسط شورا به تصویب رسیده است، باید ترکیب هیات امنا آن به تایید شورا برسد یا متن اساس نامه آن باید به تایید شورا برسد.

این منبع آگاه افزود: هم اکنون برای این دانشگاه تلاش می کنند تایید وزارتین را بگیرند. ممکن است هیات موسس را هم بدون مطرح شدن در شورا به امضای وزرا برسانند و اسامی را تعیین کنند، این هاست که حساسیت ها را بر می انگیزاند.

وی تاکید کرد: اما در هر صورت در خصوص هیأت موسس و اساسنامه به مشکل بر خواهند خورد چون شورا می گوید اگر من مجوز دادم باید هیات موسس را هم من تایید کنم.

این منبع آگاه درباره اعضای هیات موسس دانشگاه احمدی نژاد گفت: به جز احمدی نژاد، مشایی، بقایی و افرادی دیگر از اعضای هیات موسس این دانشگاه به شمار می آیند.

وی افزود: آنها زمانی قصد داشتند دانشگاه ایرانیان راه اندازی کنند که شورا مانع شد اکنون بدون آوردن نام دانشگاه در شورا، اساس نامه را به اسم ایرانیان زده اند.

منبع:مهر

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۷
کد خبر : 43675
بازدیدها: 160

پاسخی بگذارید »