چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشنامه فاطمی (س) بزودی منتشر می شود

sheida92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
دانشنامه فاطمی (س) بزودی منتشر می شود

تهران – مدیر عامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: دانشنامه فاطمی (س) پس از یک دهه تلاش علمی بزودی در شش جلد منتشر می شود

به گزارش ایرنا از انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ˈسیدغلامرضا حسینیˈ اظهار داشت: تلاش داشتیم این مجموعه نفیس در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شود که به علت برخی مسایل فنی طراحی و چاپ آن فراهم نشد.

وی تصریح کرد که تجربه موفق انتشار دانشنامه امام علی(ع) باعث شد که دانشنامه فاطمی (س) با کیفیت بیشتر از حیث اصول دانشنامه نگاری دینی زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین ˈعلی اکبر رشادˈ تنظیم و تدوین شده است.

وی ادامه داد: این مجموعه شش جلدی مشتمل بر ۱۱۷ مدخل اصلی و ۱۰ هزار مدخل فرعی حول محورهایی چون تاریخ زندگانی و سیره حضرت و منزلت و جایگاه الهی حضرت زهرا (س)، منزلت و شخصیت فاطمی، حکمت فاطمی و زن خانواده است.

حسینی اضافه کرد: تبیین زندگانی، سیره و تعالیم حضرت فاطمه زهرا (س) به مثابه الگوی عینی زن مسلمان و تحلیل علمی نظری مباحث مربوط به حرمت و حقوق زن، هویت و منزلت نهاد خانواده، با استناد به منابع اندیشه دینی و توجه به آرای جدید و نظرها و نیازهای معاصر از جمله موضوعات این مجموعه است.

وی تصریح کرد که این دانشنامه با هدف تبیین جامع و علمی تاریخ زندگانی و منزلت الهی حضرت فاطمه زهرا(س)، به منظور رفع ابهامات و پاسخگویی به شبهات کلامی تاریخی و نیز افشا و تحلیل تحریفات و انحرافات، توصیف و تحلیل بینش، منش و کنش (تعالیم، اخلاق و سیرهی) آن بزرگوار، ارایه الگوی عینی زن مسلمان و تبیین ماهیت و مرتبت، حرمت و حقوق زن، مبانی و منزلت نهاد خانواده، و حقوق و تکالیف ارکان آن از منظر اسلام، به شیوهای اجتهادی به رشته تحریر درآمده است.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
کد خبر : 16460
بازدیدها: 265

پاسخی بگذارید »