پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پروفسور رضا در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران:

دانشجویان به زبان فارسی برگردند

danesheroz1 آذر ۴, ۱۳۹۲ ۰
دانشجویان به زبان فارسی برگردند

دانش روز: چهره ماندگار علمی کشور با بیان اینکه ابرقدرت‌ها می‌خواهند سقف پیشرفت‌ کشورهای در حال توسعه را محدود کنند، گفت: جوانانی که برای تحصیل به غرب می‌روند باید بدانند مقروض کشور هستند

به گزارش دانش روز،  پروفسور فضل‌ الله رضا، چهره ماندگار علمی کشورمان در سخنرانی خود در کنفرانس «تفسیر جهانشناسی و مدیریت» در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گفت:‌ علت بررسی کلمه جهان‌شناسی این است که من مسیری را پیموده‌ام و در مسیر ضررهای نشناختن جهان را حس کردم و می‌دانم جوانان باید برای طی مسیر موفقیت جهان را بشناسند.

وی افزود: ما باید دنیا را بشناسیم و بدانیم چطور با کشورهای جهان تعامل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که روش جهان‌ شناسی چیست، گفت: امروز رسانه‌ها و اینترنت کار را آسان کرده‌اند و دانشجویان از این طریق می‌توانند با دنیا ارتباط داشته باشند.

پروفسور رضا با بیان اینکه رسانه‌ها قوی‌ترین عامل جهان‌ شناسی محدود هستند، اظهار داشت: البته رسانه‌ های هر کشور فقط به نفع کشور خود صحبت می‌کنند بنابراین افراد باید اطلاعات را گرفته و خودشان داوری کنند که این داوری از طریق خردگرایی و ادبیات فارسی ممکن است.

دانشمند ایرانی مقیم کانادا،عنوان کرد:‌ دانشجویان باید به هویت ملی خودشان یعنی زبان فارسی بازگردند زیرا این مسئله برای ایران استقلال می‌‌آفریند.

وی با بیان اینکه استقلال ایران در گرو وحدت ملی است، گفت: هر جوان ایرانی که به کشورهای غربی مهاجرت می‌کند صدها میلیون هزینه صرف می‌کند که این هزینه مربوط به مردم و مملکت ایران است بنابراین این دانشمندان به مملکت مقروض هستند.

وی خدمت به مردم و محرومان را از وظایف اصلی دانشمندان برشمرد و گفت‌: جوانانی که می‌خواهند به غرب بروند بدانند آنجا هم گرفتاری‌هایی وجود دارد، این طور که در روزنامه‌ها و فیلم‌ها می‌بینید نیست. اینها هنرنمایی‌های غرب در مجذوب کردن جوانان ماست و ما باید دارای جهان‌شناسی قوی باشیم تا این مسائل را درک کنیم.

پروفسور رضا افزود: ابرقدرت‌ها تا می‌توانند سقف پیشرفت‌های کشورهای در حال توسعه را محدود می‌کنند و برای رسیدن به پیشرفت ما باید یک پشتوانه قوی داشته باشیم که ایجاد آن وظیفه دانشگاه‌ها است.

منبع: فارس

دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۹
کد خبر : 76034
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »