شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانستنـــــــــــــــــــــتی های هستــــــــــه ای

danesheroz1 بهمن ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
دانستنـــــــــــــــــــــتی های هستــــــــــه ای

دانش روز: نام انرژی هسته ای را به وفور شنیده اید و ممکن است در ذهنتان گفته باشید مگر این انرژی چه فرقی با انرژی های قبلی دارد که اینقدر دنیا را به تکاپو در اورده است

به گزارش دانش روز، انرژی هسته ای نامی کلی و عامیانه برای بیان موضوعات و شاخه های متعددی دارد که یکی از این بحث ها انرژی است. از جمله شاخه های آن می توان فیزیک هسته ای ، تشعشع اتمی ، شکاف هسته ای و جوش هسته ای را نام برد.

 

Nuclear_weapon_size_chart-هسته ای

 

 

 کلمه هسته ای یا اتمی با اتمی سروکار دارد که هسته نامیده می شود و انرژی که از خود ساطع می کند انرژی هسته ای نامیده می شود.

 این اتم توانایی های بسیار دارد و می تواند هسته ها را از هم جدا کند که اصطلاحا شکاف هسته ای نامیده می شود و یا هسته ها را به هم متصل کند که اصطلاحا به این فرآیند جوش هسته ای می گوییم.

 هسته بار مثبت دارد و بار آن در مرکز اتم یافت می شود. انرژی هسته ای برای به وجود آوردن گرما و الکتریسیته از فرآیند شکاف هسته ای استفاده می کند.

 fusion-هسته ای

 کشورهای ژاپن ، فرانسه و آمریکا بزرگترین کشورهای تولید کننده این انرژی هستند.انرژی هسته ای در حدود ۱۴ درصد الکتریسیته مصرفی در کره زمین را تامین می کند.اکثرا گزارش شده است که کارخانه های تولید انرژی هسته ای بر روی سلامت انسان تاثیر مخربی ندارد اما با تمام اینها ، گزارشاتی در برخی کشورها خلاف این را ثابت کرده است.

 german-nuclear-power-shutdown-bolder-greenpeace_هسته ای

 به هر حال پس مانده رادیو اکتیوی که از این فرآورده حاصل می شود خطرناک است و این انکار نشدنی است.

 مطمئنا می دانید که در عین مفید بودن ، این انرژی گرانبها می تواند مخرب نیز باشد و برخی کشورها از آن به عنوان سلاحی قوی استفاده می کنند.

Phenom-Nuclear-Forensics-دانسنتیها-هسته ای

در آگوست سال ۱۹۴۵ ، اواخر جنگ جهانی دوم آمریکا از بمب های اتمی بر علیه ژاپن استفاده کرد و باعث تخریب شهر های هیروشیما و ناکازاکی شد و در این انفجار بیش از ۲۰۰۰۰۰ انسان از بین رفتند. خوب است بدانید اورانیوم غنی شده یک عنصر مخرب است که ازآن  سلاح های هسته ای و انرژی هسته ای به دست می آید.

 

8f14e45fce_1367298507692nuclear-energy-fدانستنیهاission- هسته ای

دانشمندان ادعا کرده اند که انعکاس اشعه های رادیواکتیو منجر به مرگ دانشمند بزرگ ماری کوری در سال ۱۹۳۴ شد.

منبع: نوجوان ها

 

پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۴
کد خبر : 93436
بازدیدها: 453

پاسخی بگذارید »