جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دامهای استان البرز در سال ۹۲ به صورت رایگان واکسینه می شوند

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰
دامهای استان البرز در سال ۹۲ به صورت رایگان واکسینه می شوند

مسئول اداره مبارزه با بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت: تمام دامهای سنگین و سبک استان در سال جاری علیه بیماریهای مشترک و واگیر دامی به صورت رایگان مایه کوبی خواهند شد

به نقل از ایرنا؛ دکتر ˈمسعود عصارˈ گفت: طرح مایه کوبی احشام با پیگیریهای صورت گرفته و تأمین اعتبارات لازم از سوی سازمان دامپزشکی کشور و استانداری البرز انجام می شود.

وی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۲ تمامی واکسنهای دامی استان شامل بروسلوز گاوی و گوسفندی، شاربن گاو و گوسفند و بز، آبله گوسفند و بز، تب برفکی گاو و گوسفند و هاری سگ که علیه بیماریهای مشترک انسان و حیوان و همچنین بیماریهای واگیر دامی مورد استفاده قرار می گیرد به صورت رایگان در دامداریها تزریق خواهد شد.

وی گفت: در این راستا پیش بینی مایه کوبی دامهای استان در سال جاری بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار رأس گاو و گوساله و گوسفند و بز در دامداریهای صنعتی، سنتی و روستایی استان با اعتباری بالغ بر سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است که با توان بخش دولتی و خصوصی به مرحله اجرا در خواهد آمد که در صورت تأمین اعتبار در سالهای آتی نیز ادامه خواهد یافت.

گفتنی است واکسیناسیون علیه بیماریهای آنتروتوکسمی، قانقاریا، آگالاکسی، PPR، شاربن علامتی، تیلریوز گاوی و بیماریهای تک سمی ها کماکان توسط بخش خصوصی و با تعرفه انجام خواهد شد.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۹
کد خبر : 13087
بازدیدها: 229

پاسخی بگذارید »