دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاندار البرز:

داستان زندگی آزادگان سندی بر حقانیت نظام

danesheroz1 مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
داستان زندگی آزادگان سندی بر حقانیت نظام

دانش روز: استاندار البرز با بیان اینکه داستان زندگی آزادگان هر کدام یک فیلمنامه و سندی برای حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تاکید ما بر تعامل در مسئله هسته ای، ادای تکلیفی است که آزادگان و ایثارگران برای صیانت از آن بهترین دوران زندگی خود را تقدیم کردند

 به گزارش دانش روز، اصغر عربیان در آیین تجلیل از آزادگان سرافراز استان البرز که پیش از ظهر دوشنبه در سالن استاد سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرج برگزار شد، ضمن گرامیداشت این روزها اظهار داشت: نامگذاری روزهایی به نام ایثارگران فرصتی برای برگشت به روزهای دفاع مقدس، مرور خاطرات آن ایام و رشادت های غیور مردانی است که بی محابا دل به میدان نبرد زدند و برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی به پا خواستند.

وی با طرح این سئوال که چه کسی می تواند ادعا کندکه تمامی این رشادت ها را می توان در قالب فیلم ها و بازسازی صحنه های جنگ به تصویر کشید؟ ادامه داد: صحنه هایی که از اسارت ایثارگران و شهدا شاهد هستیم تصاویری از به اسارت کشیدن فرزندان میهن مان در چنگال دژخیمی است که به هیچ کنوانسیون و مجامع بین المللی پایبند نبوده است.

عربیان بازسازی تصاویر جنگ و دوران اسارت رزمندگان را غیرقابل توصیف از منظر یک فیلم و صحنه تئاتر دانست و گفت: خاطراتی که از رزمندگان ما بازگو می شود هیچ گاه جای تجربه های ملموس آنها را نمی گیرد چرا که احساس یک شکنجه را فقط افرادی که زیر بار شکنجه های سنگین قرار گرفته اند، می توانند درک و لمس کنند.

وی افزود: داستان زندگی آزادگان هر کدام یک فیلمنامه و سندی برای حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تشبیه حق به آبی از امواج خروشان و باطل به کفی نامانا به روی آن گفت: باطل همچون کف روی آب است که هر زمان سیلی خروشان جاری می شود کف و ناخالصی های آن روی آب باقی می ماند و در کوتاه ترین زمان نیز محو می شود و جز آب پاک و خالص چیزی باقی نمی ماند؛ حق به مثابه فلز گرانبهایی است که وقتی ناخالصی های آن (باطل) در اثر حرارت ذوب می شود آنچه از آن باقی می ماند چیزی جز سودمندی و منفعت نیست.

حق و تکلیف، رزمندگان را راهی جبهه ها کرد

عربیان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح میان حق و تکلیف پرداخت و با تعمیم آن به رشادت های ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: حق و تکلیف در ۳۴ سال قبل جزء اصولی بود که موجب شد تا رزمندگان ما راهی جبهه های حق علیه باطل شوند؛ و جز تکلیف دانستن آن چیزی بر زبانشان جاری و ساری نبود.

وی ادامه داد: گاهی صحبت از حق و حقوق ملت می شود، طی ۳۴ سال گذشته و به ویژه بعد از جنگ تحمیلی هر زمان صحبت از حقوق کشور و ملت شده است، شاخص ترین آن حقوق هسته ای ملت بود که جوان و پیر، بزرگ و کوچک بر این حق مسلم تأکید می ورزند، آیا می توان از این حقوق که به مثابه شرطی در ضمن تکلیف است، گذشت کرد؟

ساده لوحی است اگر تصور کنیم گذشت از حقوق هسته ای برابر با حل مشکلاتمان است

استاندار البرز گفت: حقوق متعلق به آحاد نیست بلکه در ضمن تکلیفی بر گرفته از تکلیفی الهی است و آنهایی که بهترین دوران زندگی خود را تقدیم کردند مکلف از صیانت بر حقوق و تکلیف بودند و امروز نیز ما برای ادای این تکلیف است که صحبت از هر گونه تعاملی داریم و این ساده لوحی است که کسی تصور کند که ما اگر در حقوق هسته ای کوتاه می آمدیم مشکلات ما حل بود شفاف ترین حق ما حق هسته ای است که خود دشمن هم در ظاهر نمی تواند انکار کند به دلیل اینکه در حوزه عینی این حقوق از سوی ملت ها به حق شناخته شده است.

وی گفت: اگر در این حقوق کوتاه می آمدیم حقوق بشر به پیش کشیده می شد، حقوق بشری که مانند کشورهای منطقه را مجبور کردند از حکومت اسلامی عقب نشینی کنند.

وی افزود: یک تکلیف بزرگ الهی مبتنی بر فطرت الهی بر دوش آحاد ملت مسلمان گذاشته شده و آن هم به وجود آوردن انقلاب و تشکیل نظام مقدسی مبتنی بر اسلام است که باید از آن  صیانت کرد.

عربیان ادامه داد: گاهی شنیده می شود برخی زمزمه مذاکره با غرب به بهانه رسیدن به حقوق را سر می دهند، مگر حق و باطل در یکجا جمع می شوند؟ اینها برای مرز بندی و تأکید بر حقوقی است که در ضمن تکلیف الهی بر دوش آحاد گذاشته شده و از روی این فلسفه نیز رزمندگان برای دفاع از کیان و حقوق کشور در صحنه حاضر شدند.

وی افزود: امروز جوانان ما در صحنه های سیاسی، اقتصادی و…باید امانت دار حقوقی باشند که سالها پیش رزمندگان برای آن از خون خودشان گذشتند.

در این آیین از ۱۵ نفر از آزادگان سلحشور استان البرز نیز تجلیل به عمل آمد.

منبلع:مهر

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱
کد خبر : 52027
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »