یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

داستان ایثار پیک موتوری که اعضای بدنش اهدا شد

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
داستان ایثار پیک موتوری که اعضای بدنش اهدا شد

دانش روز: راننده اتوبوسی که پس از برخورد با یک دستگاه خودروی پراید و مرگ یکی از سرنشینان آن متواری شده است تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. قربانی این حادثه مرد ۴۹ ساله‌ای به نام بهمن جلیل زاده بود که روز گذشته در بیمارستان مسیح دانشوری اعضای بدنش به چند بیمار نیازمند، زندگی دوباره‌ای بخشید

 به گزارش دانش روز،  دفتر زندگی این فرشته نجات پر از سخاوت و بزرگی بود و آخرین برگ این دفتر با زندگی بخشیدن به چند بیمار بسته شد. با وجود آنکه در پیک موتوری کار می‌کرد و اندوخته مالی زیادی نداشت اما هیچ وقت از کمک به دیگران دریغ نکرد و در شادی‌های دیگران شریک می‌شد و در غم‌‌های آنها غمخوارشان بود.

همسر این مرد در حالی که هنوز در شوک حادثه بود از عشق بی‌پایان همسرش به زندگی می‌گفت، او از این‌که همسفر ۲۴ساله‌اش را از دست داد، بی‌تاب بود.

این زن در زمان حادثه و آخرین لحظه‌‌هایی که چشمان همسرش برای همیشه بسته شد در کنار او بود و ناباورانه فرار اتوبوسی را که مرگ همسرش را رقم زده بود نگاه می‌کرد.

وقتی از زبان پزشک شنید اعضای بدن همسرش می‌تواند به چند بیمار زندگی دوباره‌ای ببخشد درنگ نکرده و برگه رضایت را امضا کرد تا شاهد لبخند دوباره چند بیماری باشد که با اعضای بدن همسرش می‌توانند به زندگی بازگردند.

لحظه آخر وداع از او خواست در آن دنیا نیز او را تنها نگذارد و همیشه در کنارش باشد.

حادثه تلخ

حادثه در چند ثانیه اتفاق افتاد و اتوبوس زرد رنگ با برخورد به خودروی پراید باعث مرگ بهمن شد. منظرالله امانی درباره حادثه‌ای که منجر به مرگ مغزی همسرش شد به خبرنگار ایران گفت: یکشنبه شب به همراه همسر، برادر همسرم و خانواده اش برای شرکت در مراسم عروسی برادرزاده‌ همسرم راهی تبریز شدیم.

در طول مسیر در بزرگراه تهران به کرج بعد از پل وردآورد ماشین ناگهان خاموش شد و از آنجا که در بزرگراه بودیم ماشین را به کناری کشیده و در مکانی قرار دادیم که مانعی برای عبور دیگر خودروها نباشد. بهمن مشغول تعمیر ماشین بود و برادرش احد نیز وقتی برای آوردن ابزار از ماشین فاصله گرفت ناگهان اتوبوسی از پشت با ماشین ما برخورد کرد.

شدت این تصادف به حدی بود که بهمن چند متر آن طرف‌تر پرتاب شد اما خوشبختانه به برادرش و ما که داخل خودرو بودیم آسیب جدی وارد نشد. چند دقیقه‌ای از حادثه گذشته بود که بهمن را به بیمارستان رامتین تهران منتقل کردیم و پزشکان به ما گفتند او دچار مرگ مغزی شده است.

وی با یادآوری خصوصیات اخلاقی بهمن گفت: او پیک موتوری بود و برای شرکتی کار می‌کرد. انسان بسیار زحمتکشی بود و همیشه در مراسم شادی دوستان و آشنایان شرکت می‌کرد و در شادی‌ها شریک می‌شد.

او غمخوار دیگران بود و اگر مشکلی برای کسی پیش می‌آمد سعی می‌کرد تا برای حل مشکل او کمک کند ۲۴ سال قبل ازدواج کردیم و با این‌که خداوند به ما بچه‌ای عطا نکرد ولی زندگی عاشقانه‌ای را در کنار هم داشتیم.

یک بار نیز برای سرپرستی بچه‌ای از بهزیستی تلاش کرده بود اما به خاطر مقررات سخت نتوانسته بود به آرزوی پدر شدن دست پیدا کند. وی ادامه داد: او روح بزرگی داشت و به همین خاطر تصمیم گرفتیم اعضای بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کنیم تا پرونده سخاوت او با این بخشش تکمیل شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۳
کد خبر : 58084
بازدیدها: 262

پاسخی بگذارید »