چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دادرس بهداشت و سلامت به مدارس کرج آمد

danesheroz اردیبهشت ۱, ۱۳۹۲ ۰
دادرس بهداشت و سلامت به مدارس کرج آمد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج گفت: ترویج فرهنگ سلامت از مهمترین اهداف برگزاری این طرح است

فهمیه فهمیده امروز در حاشیه اجرای این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح هم اکنون در ۱۵ مدرسه ناحیه دو کرج به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: براساس تمهیدات اندیشیده شده این طرح در مقاطع راهنمایی این ناحیه به اجرا درآمده است.

این مسئول با بیان این که ترویج فرهنگ سلامت از مهمترین اهداف برگزاری این طرح است افزود: دانش‌آموزان باید به سلامت خود بیش از هر چیزی اهمیت بدهند تا بتوانند در یادگیری دروس و ارتقای سطح علمی خود موفق باشند.

فهمیده خاطرنشان کرد: آموزش امداد و نجات به دانش‌آموزان در مواجه شدن با بلایای طبیعی و حوادث غیر طبیعی و انسانی از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح دانش‌آ‌موزان با کمک‌های اولیه نیز آشنا می‌شوند و روش‌های امداد رسانی اولیه به مصدومان را فرا می‌گیرند.

فهمیده افزود: در این طرح مواردی از قبیل پناه‌گیری و تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، شناخت نقاط امن، حمل مصدوم، کمک‌های اولیه (پانسمان، بانداژ، آتل بندی)، اطفای حریق و چادر زنی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

به گفته مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو کرج در طرح دادرس از هر مدرسه دو نفر (مدیر به عنوان فرمانده بحران و یک مربی) برای گذراندن دوره آموزشی ۴۰ ساعته به جمعیت هلال احمر معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: این مربیان پس از فراگیری دوره‌های آموزشی به عنوان نیروی آموزش دیده با تشکیل تیم‌های ۱۴ نفره به آموزش دانش‌آموزان خواهند پرداخت.

یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۲
کد خبر : 12545
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »