جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خوشمزه های سبزی و قاتلان بدن شما!

danesheroz1 مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
خوشمزه های سبزی و قاتلان بدن شما!

دانش روز: حذف برخی مواد مغذی از سبد غذایی روزانه که حاوی منابع اصلی تغذیه هستند بسیار دردسر ساز است

 

به گزارش دانش روز، احمدرضا درستی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: افرادی هستند که از مصرف انواع گوشت ها خودداری می کنند و تنها گیاهان را در برنامه غذایی خود قرار می دهند چرا که حذف گروه غذایی گوشتی باعث آسیب رساندن به بدن می شود و به مرور زمان آثار منفی بر روی بدن عیان می شود و مشکلات متنوعی را پدیدار می کند که بهتر است مصرف گوشت ها به مقدار لازم در برنامه غذایی گنجانده شود.

وی افزود: با حذف انواع گوشت ها در برنامه غذایی به سلول های عصبی و مغزی آسیب جدی وارد می شود و به مرور زمان سلول های مهم بدن از بین می روند.

وی عنوان کرد: افرادی که گیاهخواری می کنند سه دسته هستند که دسته اول تنها از گیاهان استفاده می کنند و دسته دوم گیاه را همراه با تخم مرغ و گروه سوم گیاهان را همراه با شیر مصرف می کنند در این صورت افرادی که تنها گیاه خواری می کنند با بسیاری از کمبودها مواجه می شوند و کسانی که در وعده های غذایی خود از شیر و تخم مرغ استفاده می کنند ویتامین ‌B12 و آهن به طور کامل به بدنشان می رسد و با فقر آهن مواجه نمی شوند.

درستی در ادامه به افرادی که تنها از گیاه در برنامه غذایی خود استفاده می کنند، توصیه کرد: بهتر است تمامی گروه های مواد غذایی از جمله غلات و نان را در برنامه غذایی قرار دهند چرا که در صورت حذف مواد غذایی نام برده با کمبود ویتامین های موجود درغلات و نان موی سر ریزش پیدا می کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۵
کد خبر : 51254
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »