یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خود سانسوری ثمره نصب دوربین در کلاس های درس

danesheroz1 اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
خود سانسوری ثمره نصب دوربین در کلاس های درس

دانش روز: دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در محل های آسیب پذیر مدرسه مانند راه پله ها وکارگاه هنرستان ها نصب دوربین مجاز است، گفت: نصب دوربین در کلاس درس باعث می شود تا دانش آموز دچار خودسانسوری شود

به گزارش دانش روز، مهدی نوید ادهم  در رابطه با اقدام برخی از مدارس برای نصب دوربین در کلاس درس اظهار داشت: استفاده از برخی تکنولوژی ها در مدارس همواره موافق و مخالفانی را داشته است.

وی افزود: در بررسی های کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که نصب دوربین در کلاس درس به صلاح نیست بنابراین با این اقدام مخالفیم و مجوزی برای نصب دوربین در کلاس درس صادر نشده است اما در محل های آسیب پذیر مدرسه مانند راه پله ها برای کنترل رفت و آمد دانش آموزان و کارگاه هنرستان ها نصب دوربین مجاز است.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امنیت روانی معلم و دانش آموز برای ما دارای اهمیت است، گفت: مدرسه باید در خدمت سرمایه های اصلی ما یعنی دانش آموزان باشد و برای آن ها یک محیط امن ایجاد کنیم که رشد طبیعی را داشته باشند و شخصیت واقعی خود را بروز دهند.

نوید ادهم ادامه داد: برخی از مدیران برای نصب دوربین در کلاس درس ادعا می کنند که می خواهند دانش آموزان را به لحاظ اخلاقی کنترل کنند در حالی که نصب دوربین در کلاس درس باعث می شود تا دانش آموز دچار خودسانسوری شده و رفتار واقعی خود را انجام ندهد.

** ممنوعیت نصب دوربین در کلاس درس

همچنین احمد عابدینی معاون امور کمیسیون های شورای عالی آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص ممنوعیت یا قانونی بودن نصب دوربین در کلاس درس اظهار داشت: شورای عالی آموزش و پرورش هیچ مصوبه ای برای ورود دوربین به مدارس ندارد و تأکید شورای عالی آموزش و پرورش بر این است که نصب دوربین در کلاس درس ممنوع است.

وی افزود: در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ذکر شده در مدارسی که نیروی انسانی کافی ندارند برای حفاظت از اموال خود می توانند از دوربین در کارگاه مدرسه و راهروها استفاده کنند اما استفاده از دوربین در داخل کلاس درس غیرقانونی است و می توان با مدارس متخلفی که این کار را انجام می دهند برخورد کرد.
به گزارش تسنیم، به هر حال استفاده از دوربین در کلاس درس برخی از مدارس سال هاست که رواج دارد و اگر این رویه تخلف است باید شاهد برخورد جدی با آن از سوی آموزش و پرورش بود.

منبع: تسنیم

سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
کد خبر : 97793
بازدیدها: 202

پاسخی بگذارید »