جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خودروی با الهام از گلبول +عکس

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
خودروی با الهام از گلبول +عکس

دانش روز: بدن انسان شگفتی های بسیاری دارد و بخش های آن به قدری پیچیده اند که تبدیل به رشته های درسی شده است. گلبول ها اجزایی کوچک در ساختار بدن هستند اما پیچیدگی و زیبایی خاصی دارند که مهمترین آن هم نحوه تولید و حرکتشان است

به گزارش دانش روز،  تب و تاب تولید خودروهای منحصر به فرد میان سازندگان بزرگ تا حدی بالا رفته است که آن ها از هر چیزی برای طراحی خودروهای خود الهام میگیرند و نمونه هایی را ارائه می دهند.

پژو شرکت خودروسازی است که به خوبی با آن آشنا هستید و در دنیا معروفیت خاصی دارد. این شرکت در یکی از طرح های عجیبش از گلبول انسان برای تولید خودرو الهام گرفته است و نتیجه کار “پژو گلبول” شده است.

این خودرو بدنه ای منعطف از جنس پلیمر دارد تا به راحتی تغییر شکل داده و حالت اولیه اش برهم نخورد. این خودرو قابلیت حمل ۴ سرنشین را دارد که البته هر صندلی یک قسمت جداگانه از خودرو است و میتواند تغییر مکان دهد.

این خودرو الکتریکی بدین صورت کار می کند که هر ۴ قسمت می توانند از موقعیت خود خارج شده و به مکانی دیگر بروند برای مثال خودرو می تواند در شکل لوزی باشد یا تبدیل به یک خط صاف شود. همچنین برای عبور از نقاط باریک خودرو به صورت دو طبقه در می آید و دراین شرایط تنها ۱۳۰ سانتی متر عرض دارد .

قسمت راننده تنها بخشی است که از جایش تکان نمی خورد و باقی قسمت ها توانایی جا به جایی در اطراف راننده را دارند. این خودرو می تواند مشکلات مختلفی مانند ترافیک را از بین ببرد و مشکل پارک کردن خودروها نیز از بین می رود.

 

منبع:بولتن نیوز

 

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۱
کد خبر : 41911
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »