جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی

درخواست های جالب دانش‌آموزان از رئیس‌جمهور آینده

danesheroz خرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
درخواست های جالب دانش‌آموزان از رئیس‌جمهور آینده

دانش روز : امسال یک میلیون دانش‌آموز رأی اولی در انتخابات شرکت می کنند اما تصمیمات و عملکرد رئیس‌جمهور در سرنوشت تمام دانش‌آموزان کشور تأثیرگذار است و مسلماً ۱۱ میلیون دانش‌آموز دیگر نیز خواسته‌هایی از رئیس‌جمهور آینده کشور دارند

به سراغ دانش‌آموزان رفتیم و از آنها در خصوص خواسته‌ هایشان از رئیس‌جمهور آینده پرسیدیم ، خواسته‌‌های دانش‌آموزان سرشار از نکات جالب و قابل توجهی بود که نشان داد مسئولان نباید از این قشر جامعه که هنوز به سن رأی دادن نرسیده‌اند و در برنامه‌های کاندیداها کمرنگ دیده می‌شوند ، غافل شوند !

* ثابت ماندن قیمت اجناس برای خرید کالاهای مورد نیاز دانش‌آموزان

ف .  دانش‌آموز پایه ششم ابتدایی در این خصوص گفت : رئیس‌ جمهور باید به صحبت‌ها و قول‌های خود که قبل از برگزاری انتخابات زده عمل کند و با حضور بیشتر در بین مردم و به خصوص دانش‌آموزان روستایی‌ ، به مشکلات آنها رسیدگی کند.

وی اضافه کرد : رئیس جمهور آینده باید اقتصاد را سر و سامان داده و مردم را از این گرانی‌ها نجات دهد و با برنامه بتواند این قیمت و نرخ‌ها را ثابت نگه دارد تا والدین بتوانند وسایل مورد نیاز ما را تهیه کنند.

 

*رئیس‌جمهور آینده به فکر اشتغال فارغ‌التحصیلان مدارس باشد 

مجتبی دانش‌آموز پایه سوم دبیرستان که در رشته نقشه‌کشی صنعتی درس می‌خواند، اظهار داشت : اولین مشکل نظارت بیشتر دولت بر قیمت کالاها و اجناس و بحث گرانی‌هاست و در کل رئیس جمهور آینده باید با برنامه باشد.

وی ادامه داد : رئیس جمهور آینده باید با برنامه‌ریزی در زمینه‌های حمل‌و‌نقل، فرهنگ‌سازی در میان مردم بیشتر تلاش کند و با توجه به اینکه ما بعد از این دوره وارد دانشگاه می‌شوم بتوانیم درآینده کار داشته باشیم.

این دانش‌آموز گفت : در حال حاضر آموزش و پرورش به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش توجه می‌کند اما باید تجهیزات هنرستان‌ها نیز به روز شود که امیدواریم رئیس‌جمهور آینده به این مورد نیز توجه کند.

 

*بودجه و امکانات بیشتری در اختیار مدارس قرار گیرد

حسن دانش‌آموز پایه سوم راهنمایی که در مدرسه آزادگان شهر قدس درس می‌خواند ، گفت : رئیس جمهور آینده باید به اقتصاد توجه بیشتری داشته و به خصوص گرانی‌ها را کنترل کند.

او ادامه داد : در خصوص مدارس نیز به دلیل نداشتن بودجه امکانات کافی در اختیار دانش‌آموزان قرار نمی‌گیرد؛ به عنوان مثال از حدود ۳ سال پیش قرار بود کلاس هوشمند در مدرسه ایجاد شود که به تازگی به نتیجه رسیده است.

این دانش‌آموز با بیان اینکه حل مشکلات جوانان باید از دیگر برنامه‌های دولت آینده باشد، اضافه کرد: با حل مشکلات اقتصادی والدین نیز می‌توانند امکانات بیشتری را در اختیار فرزندانشان قرار داده و در پیشرفت درسی و علمی به آنها کمک کنند.

 

*دولت آینده به امکانات مناسب در مدارس روستایی و معلمان توجه بیشتری کند

حنانه  دانش‌آموز پایه ششم ابتدایی که در یکی از روستاهای شهرستان میانه به تحصیل مشغول است ، گفت : با توجه به اینکه والدین در خرید اجناس و کالاها با مشکل روبه‌رو هستند، مهم‌ترین مسئله حل مشکل گرانی است.

میگفت : یکی از مشکلات بیشتر روستاها نبود امکانات و معلم در مدارس به خصوص در سال‌های بالاتر تحصیلی است به طوری که پدر و مادرها با گرفتن ماشین و پرداخت کرایه، به جز نگرانی از مسیر رفت‌و‌آمد بچه‌ها، هزینه‌های بسیاری را پرداخت می‌کنند.

حنانه با بیان اینکه آموزش و پرورش امکانات مناسبی را در اختیار مدارس روستایی قرار نمی‌دهد، می‌گوید: مدرسه ما کنار خیابان و بدون دیوار ساخته شده است که خطرات بسیاری دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.

 

* مدارس با نشاط‌تر شود

هستی دانش‌آموز پایه سوم ابتدایی اظهار داشت : من از رئیس‌جمهور آینده می‌خواهم که درس دیکته را حذف کند.

وی ادامه داد : فکر می‌کنم از وسایل ورزش و بازی در مدارس ابتدایی باشد، مدارس با نشاط‌تر می‌شود و بچه‌ها هم بیشتر دوست دارند تا در مدرسه حضور داشته باشند.

 

* تمام مدارس کشور به کامپیوتر مجهز شود

احمد دانش‌آموز دوره متوسطه گفت : معتقدم دانش‌آموزان می‌خواهند که بیشتر به آنها توجه شود و امکانات آموزشی در مدارس بیشتر و به روز شود.

وی اضافه کرد: دانش‌آموز از رئیس‌جمهور آینده می‌خواهند که تمام مدارس کشور به کامپیوتر مجهز شود و دانش‌آموزان در کنار تحصیل، مهارت آموزی هم داشته باشند.

این دانش‌آموز اظهار داشت: اگر رئیس جمهور آینده به دانش‌آموزان به عنوان مدیران فردا توجه کند و بودجه آموزش و پرورش افزایش یابد، معلمان با علاقه بیشتری درس می‌دهند و دانش‌آموزان می‌توانند در جهان بدرخشند.

 

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۴
کد خبر : 25969
بازدیدها: 346

پاسخی بگذارید »