دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سخنگوی وزارت امور خارجه:

خلیج فارس از امن‌ترین مناطق استراتژیک جهان/ به هیچ جریانی اجازه ایجاد ناامنی نمی‌دهیم

danesheroz اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
خلیج فارس از امن‌ترین مناطق استراتژیک جهان/ به هیچ جریانی اجازه ایجاد ناامنی نمی‌دهیم

سخنگوی وزارت امور خارجه خلیج فارس را از امن‌ترین مناطق استراتژیک جهان دانست و گفت: به هیچ جریانی اجازه ایجاد ناامنی در خلیج‌فارس را نمی‌دهیم

به نقل از فارس؛ رامین مهمان‌پرست صبح امروز در حاشیه برگزاری برنامه‌های روز ملی خلیج فارس با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، یکی از مهم‌ترین هویت‌های کشورمان را خلیج فارس ذکر کرد و گفت: این منطقه یکی از مناطق استراتژیک جهان محسوب می‌شود.

وی گفت: منطقه خلیج فارس همواره مورد هجمه تبلیغاتی غرب و برخی کشورها قرار گرفته و می‌گیرد و تلاش می‌کنند مدعیانی برای منطقه خلیج فارس پیدا کنند و این نشان دهنده دشمنی‌های کشورهای متخاصم با یک ملت بزرگ است.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: ملت بزرگ ما هم همواره برای حفظ تمامیت ارضی و هویت خود با تمام اقتدار ایستاده‌ است و از این منطقه دفاع می‌کند.

مهمان‌پرست افزود: خلیج فارس از امن‌ترین مناطق استراتژیک جهان است و به هیچ جریان و کشوری اجازه نمی‌دهیم در این منطقه ناامنی ایجاد کند.

وی ادامه داد: در جهت ثبات در خلیج فارس از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم و از این منطقه دفاع خواهیم کرد.

مهمان‌پرست گفت: نیروگاه اتمی بوشهر ایمنی خود را در مقابل زلزله‌ اخیر نشان داد، زلزله اخیر در استان بوشهر نشان داد که نیروگاه اتمی بوشهر نیروگاه خوبی در بخش ایمنی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: مراحل ایمنی این نیروگاه مورد نظارت بوده و یکی از دلایلی که ساخت نیروگاه طولانی شد، اطمینان از استاندارد بودن آن بود که توسط کارشناسان خبره مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴
کد خبر : 13694
بازدیدها: 179

پاسخی بگذارید »